НОВИНИ

14.11.2005 | Франція відповідає на заворушення депортацією
Джерело - Korespondent.net

За повідомленнями, які надходять з Парижа, сьогодні почалася депортація з Франції громадян, які брали участь у масових заворушеннях.

 

Кількість депортованих МВС країни не уточнює. Французька влада запевняє, що депортація - це абсолютно законний захід, і він не порушує фундаментальних свобод.

Раніше міністр внутрішніх справ Франції Ніколя Саркозі пообіцяв ужити твердих заходів щодо учасників заворушень, включно з депортацією іммігрантів, причетних до актів насильства.

Цієї ночі у Парижі діяла комендантська година. Будь-які громадські збори на вулицях міста були заборонені з 10:00 ранку 12 листопада до 8:00 ранку 13 листопада. У 30 містах Франції, серед яких Руан, Ніцца і Марсель, також діє комендантський година. Особам до 16 років заборонено з’являтися на вулиці з 22 години до 6 години ранку без супроводу дорослих; крім того, не допускається продаж бензину тим, кому менше 16 років.

Але незважаючи на заходи безпеки, які приймає влада, практично 71% французів не вірить, що президент Франції Жак Ширак зможе вирішити соціальні проблеми, що стали причиною погромів. Такі дані соціологічного опитування, проведеного агентством ІFOP.

Понад 52%  опитаних заявили, що, можливо, прем’єр-міністр країни Домінік де Вільпен зміг би "вирішити проблеми передмість", а 53% переконані, що це зміг би зробити і міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі.

Поранено поліцейських

У ніч на неділю у Франції було спалено як мінімум 374 автомашини, арештовано 212 учасників заворушень (дані АР).

Повідомляється, що в зіткненнях з учасниками заворушень в ніч на 13 листопада було поранено  двох співробітників поліції. Одного поліцейського довелося госпіталізувати після того, як у департаменті Сен-Сен-Дені, що на  північному сході від Парижа, один з хуліганів кинув у нього кулею для боулінга.

Заборона масових заходів

У Парижі набрала чинності заборона на проведення масових заходів, що, можливо, спровокує нові сутички.

Заборона  діє з 9 години ранку за Гринвічем до вечора неділі.

За інформацією поліції, влада була змушена піти на цей крок після того, як багато  парижан отримали  електронні повідомлення, а також текстові повідомлення - на мобільні телефони, з "закликами до актів насильства".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект