НОВИНИ

10.11.2005 | Перефокусування співпраці НАТО в галузі озброєнь
Джерело - Офіційний сайт НАТО

27-28 жовтня в штаб-квартирі НАТО відбулася робоча зустріч директорів з питань озброєнь країн-членів Альянсу, які погодилися на перегляд співпраці в галузі озброєнь з фокусуванням на ключові засоби. 

Результати роботи Конференції Національних директорів з питань озброєнь, яка відбувається один раз в півроку, також засвідчили прогрес в таких проектах, як Alliance Ground Surveillance та Defence Against Terrorism.

Рух до більшої кількості засобів

На зустрічі, в принципі, була досягнута угода відносно трансформації структури рабочих груп Конференції в організації, які більше базуються на засобах.

Спеціально не фокусуючись на наземних, морських та повітряних питаннях, підструктури Конференції будуть концентруватися на спеціальних областях, таких як ефективна взаємодія, інформаційна перевага та розміщення військ. 

"Ми розпочинаємо розгляд результатів для того, щоб створити Конференцію директорів з питань озброєнь більш оперативно фокусованою та націленою на досягнення результату", - сказав Маршалл Біллінгсліа, помічник Генерального Секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій.

Очікується, що перехід до нової структури відбудеться в 2006 році.

Прогрес в ключових проектах

Зустріч директорів також була присвячена питанню розгляду доповіді відносно зниженню ризиків для проекту НАТО Alliance Ground Surveillance, яка була потім направлена Генеральному Секретарю Альянсу.

Доповідь була присвячена низці ключових питань, які були внесені країнами-членами та які стали важним кроком на шляху фази проектування та розвитку в програмі спільних озброєнь, на яку спрямовується майже 4 млрд. євро - найбільша сума в історії НАТО. 

Також був відмічений прогрес у виконання програми "Оборона проти тероризму", в якій ряд країн розвивають нові, граничні анти-терористичні технології.

Окрім цього, було підтверджено, що створений проектний офіс для програми НАТО відносно ракетної оборони і перша фаза проекту отримала повне фінасування.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект