НОВИНИ

02.08.2004 | Успіх переговорів в Женеві в рамках ВТО
Джерело - EUobserver

Після п’ятиденних напружених переговорів, що відбувалися в Женеві, 31 липня були досягнуті домовленості щодо подальшої лібералізації світової торгівлі.


Представники з 147 країн-членів Світової Організації Торгівлі ухвалили рамкову угоду, яка встановлює цілі та завдання щодо ліквідації або зменшення рівнів субсидій.


Головним пунктом домовленостей стала згода зменшення сілськогосподарських субсидій та іншої допомоги феремерам в висорозвинутих країнах. Натомість, країни, що розвиваються, повинні будуть відкрити свої ринки для промислових товарів.


Досягнуті домовленості також означають, що так званий “Дохівський раунд переговорів” поновлюється, після того як він зазнав невдачі минулого року в Канкуні.


Вітаючи прорив в переговорах, комісар Європейської Комісії Паскаль Ламі відзначив: “Сьогоднішнє рішення свідчить про те, що багатостороння торгівельна система життєва. Але, ми пройшли тільки половину шляху: тепер нам необхідно швидко закінчити даний раунд переговорів”.


В свою чергу, торгівельний представник США Роберт Зоеллік  сказав, що “ми погодилися зробити історичну реформу в глобальній сільськогосподарській торгівлі”.


Мністр закордонних справ Бразилії Селсо Аморім підкреслив: “Це дуже успішне досягнення для лібералізації торгівлі, а також для політики в галузі соціального захисту”.


Разом з тим, “раунд переговорів в Доха” ще вимагає свого закінчення і передбачається, що на закінченння цього процесу буде необхідно витратати декілька років.


Це визнав і Генеральний Директор ВТО Супачаї Панітчпакді, який заявив, що “мультилітералізм досяг тільки невеликого тріумфу. Основний тріумф трапиться тоді, коли ми успішно вирішимо всі питання дохівського порядку денного”.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект