НОВИНИ

08.04.2017 | Сенат у "ядерному" режимі затвердив нового суддю Верховного суду США
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Процедура голосування відбулася в п'ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За призначення Горсача висловилися 54 сенатори, 45 проголосували "проти". Серед тих, хто підтримав ставленика президента, були також три демократи. Очікується, що новий суддя буде приведений до присяги вже в понеділок.

Політична боротьба в Конгресі США щодо призначення Ніла Горсача на посаду судді Верховного суду замість судді Антоніна Саліа, який помер у лютому 2016 року, продовжується кілька місяців. Деякі демократи допускають, що нинішній баланс у Верховному суді, де наразі четверо суддів номіновані від республіканців, і четверо – від демократів, призначення Горсача може змістити баланс. Насамперед, це може відобразитися на рішенні щодо так званих "міграційних" указів Трампа, які досі тимчасово припинені федеральним судом США. Водночас, американська судова система передбачає аполітичність процесів винесення рішень.

Так званий "ядерний варіант", який застосували в п'ятницю республіканці, зводиться до того, що голова Сенату (він же віце-президент США – ред.) ухвалює рішення про зміну процедури голосування. В нинішньому випадку – це зниження необхідного порогу для затвердження кандидатури з необхідних 60 сенаторів до простої більшості – 51 законодавця.

Водночас, цей варіант є ризикованим для майбутнього функціонування Конгресу, оскільки створює серйозні складнощі для подальших компромісів між республіканцями, які контролюють обидві палати Конгресу США, та демократами, які залишаються в меншості, однак мають можливість впливу на рішення головного законодавчого органу США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект