НОВИНИ

28.03.2017 | У Сенаті США зняли останню перепону для ратифікації угоди про вступ Чорногорії до НАТО
Джерело - УНІАН

Чорногорія може стати новим членом НАТО вже цього тижня після того, як сенатори США проголосували за припинення дебатів з цього приводу. 97 членів Сенату США підтримали це рішення, лише два сенатори проти – республіканці Ренд Паул і Майк Лі.

Паул стверджував, що немає ніякого сенсу брати на себе ризик, захищаючи таку маленьку країну, у разі, якщо на неї буде скоєно напад. За його словами, чорногорська армія складається лише з 2 тисяч військових, а отримає усі переваги членства в НАТО.

Прихильники членства колишньої югославської республіки в Альянсі заявляли про важливість підтримки країн Східної Європи, які поділяють демократичні цінності на противагу російської агресії, а також для зміцнення їхніх зв'язків із Заходом. "Чорногорія намагається зробити все, що Путін ненавидить", сказав сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

Минулого тижня державний секретар США Рекс Тіллерсон написав листа до лідерів Сенату, в якому зазначив, що членство Чорногорії в НАТО буде "дуже в інтересах Сполучених Штатів". Теперішнє рішення Сенату США дозволяє провести голосування про ратифікацію вступу Чорногорії в НАТО вже цього тижня. Остаточне голосування очікується у вівторок або середу. Очікується, що рішення про приєднання балканської країни до Альянсу отримає необхідні дві третини голосів.

Детальніше: https://www.unian.ua/world/1845184-u-senati-ssha-znyali-ostannyu-pereponu-dlya-ratifikatsiji-ugodi-pro-vstup-chornogoriji-do-nato.html


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект