НОВИНИ

02.08.2004 | Резолюція Ради Безпеки ООН щодо Судану ухвалена
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Рада безпеки ООН ухвалила в п’ятницю вжити заходів щодо Судану, якщо ця країна не роззброїть і не покарає арабські ополчення, що їх звинувачено в убивствах, ґвалтуваннях та інших нападах на цивільних темношкірих мешканців суданської провінції Дарфур.
За резолюцію проголосували 13 членів Ради безпеки, проти не був ніхто, Китай і Пакистан утрималися.
Посол США в ООН Джон Данфорт заявив, що мета резолюції – не покарати Судан, а зменшити страждання мешканців Дарфуру: «Останнє, що б ми хотіли, – це закласти підвалини для санкцій. Але уряд Судану не залишив нам вибору. Він зробив немислиме: виплекав збройний напад на власних мешканців. Він створив гуманітарну катастрофу. Отож щойно ухвалена резолюція – це наша необхідна відповідь, якщо ми хочемо врятувати людей Дарфуру».


Заходи, що ними резолюція погрожує Суданові, передбачено Хартією ООН, включно й із можливими економічними санкціями й розривом дипломатичних узаємин.


Принаймні 30 тисяч цивільних осіб, за оцінками, загинуло й понад 1 мільйон вигнано з домівок через насильство, що його чинять у Дарфурі проурядові загони суданських арабів проти темношкірих суданців.
  | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект