НОВИНИ

07.11.2005 | Як Туск кусав губи, а Качинський опирався самовбивству
Джерело - ProEUROPA

Праволіберальна польська партія «Громадянська платформа» (РО) вирішила не підтримувати уряд Казімєжа Марцинкевича, який мусить отримати вотум довіри від Сейму РП.
 
Таке рішення прийняла у четвер Рада партії.
 
«Ми мусимо побудувати успішну опозицію щодо політичного плану партії «Право і справедливість» (PiS), цитує слова лідера партії Дональда Туска під час засідання Ради цієї політичної сили газета «Жеч Посполита». 
 
Лідери РО звинувачують у зриві переговорів про створення коаліції між РО та PiS лідера PiS Ярослава Качинського за стратегію цієї партії домовитися з такими радикальними політичними силами як «Самооборона» Анжея Леппера та «Ліга польських родин» Романа Гертиха.
 
Туск додав, що він на останні розмови з Качинським йшов затискаючи губи, бо прагнув створення коаліційного уряду. На переконання заступника голови партії «Громадянська платформа» Яна Рокіти, партія мусить бути готова до політичної кризи, до чого призведе концепція урядування уряду меншості, який змушений буде «жебрати» кожного разу, шукаючи голоси для підтримки того чи іншого рішення. Рокіта пропонує підготуватися до цієї кризи шляхом створення «тіньового уряду».
 
«Сьогодні вже немає про що говорити», так оцінює Рокіта перспективи коаліції з PiS.
 
Водночас Ярослав Качинський, лідер PiS і брат новообраного президента РП, в інтерв’ю «Газеті виборчій» не зміг спрогнозувати, чи отримає уряд на чолі з представником цієї партії Казімєжем Марцинкевичем, вотум довіри парламенту.
 
Торкаючись питання, чому не була створена коаліція з РО Я.Качинський заявив, що ще до виборів було зрозуміло, що РО в разі програшу на виборах не захоче її створювати для спільного з PiS правління. Я.Качинський каже, що його політична сила готова була піти на серйозні поступки для РО.
 
«Що ми маємо робити? Підписати капітуляцію, бо ми виграли вибори? Вчинити партійне самогубство? Ми пропонували їм (РО) величезний шмат влади. І цього все одно не вистачає», заявив Я.Качинський.
 
Він також додав, що Анжей Леппер (віце-маршалек Сейму) підтримав кандидата від PiS Леха Качинського у другому турі президентських виборів і тому партія не буде намагатися усунути Леппера від керівництва Сейму, інакше з  PiS потім ніхто не захоче розмовляти.


 Як відомо, 2 праві партії РО та PiS напередодні виборів декларували намір створити коаліцію. На вересневих парламентських виборах PiS здобула перше місце, а РО – друге. У другому турі президентських виборів в Польщі у жовтні також боролися представники цих двох політичних сил – Дональд Туск та Лех Качинський. Лех Качинський переміг. Переговори про створення коаліції цих двох політичних сил були зірвані. У Польщі був створений уряд меншості на чолі з представником PiS Казімєжем Марцинкевичем.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект