НОВИНИ

03.11.2005 | В Азербайджані тривають викриття змовників
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У вівторок азербайджанське телебачення показало ще чотирьох осіб, нібито причетних до антидержавної змови в країні. Серед них й Фікрата Юсіфова, колишнього міністра фінансів, а також Фікрата Садикова – колишнього державного контролера нафто - хімічної компанії “Азерхімії”. Юсіфов був заарештований 16 жовтня, за кілька годин перед планованим прибуттям до Азербайджану лідера опозиційної Демократичної партії Расула Ґулієва.

Влада в Баку заявляє про затримання щонайменше 13 осіб – колишніх урядовців, бізнесменів, працівників поліції, котрим висунуті обвинувачення в незаконному зберіганні зброї, розкраданні коштів і хабарництві.


Чимало спостерігачів, зокрема, Фікрат Гусейнлі, який представляється, як член комітету захисту прав ув’язнених, заявив у вівторок в Баку, що заарештовані вже щонайменше 70 осіб.

Зокрема, згаданий уже Юсіфов зізнався в телеефірі у тому, що державна змова нібито готувалася впродовж кількох років. Нагадаємо, що напередодні прибуття до Азербайджану лідера опозиції Расула Ґулієва, влада обвинуватила його в організації змови і намаганні насильницької зміни політичного режиму в Азербайджані.

Фікрат Юсіфов переконував у вівторок глядачів , що заяви влади правдиві. Він, зокрема, заявляв про створення змовниками секретних фінансових фондів, одним з керівників яких назвав Фікрата Садикова. Юсіфов також дав свідчення, які нібито підтверджують причетність до державної змови академіка, колишнього президента місцевої Академії наук, Ельдара Салаєва, котрого було заарештовано 29 жовтня.

У спільній заяві Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ і Міністерства національної безпеки Азербайджану оприлюдненій у вівторок, сказано, що Юсіфов признався в отриманні понад 300 тисяч доларів від Расула Ґулієва нібито з метою підготовки змови.

Зокрема, Юсіфов сказав у вівторок:

“В підсумку, в останній день - 16 жовтня - за розпорядженням Ґулієва, Садиков передав 50 тисяч доларів Ельдару Салаєву, котрий живе на тій же вулиці”.

Спостерігачі не впевнені у тому, що телевізійні зізнання Фікрата Юсіфова були зроблені без примусу.

Нагадаємо, що лідер азербайджанської опозиції Расул Ґулієв, що перебуває нині у Лондоні, має намір все ж прибути до країни, щоб брати участь у парламентських виборах 6 листопада. Хоча більшість місцевих засобів інформації вважають, що влада відразу ж заарештує лідера Демократичної партії, як і обіцяла раніше.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект