НОВИНИ

02.11.2005 | Президент Словаччини приєднується до скептиків щодо ролі Європейського Парламенту
Джерело - EUobserver

Президент Словаччини приєднався до колег із Чехії та Фінляндії, закликавши до серйозного перегляду ролі Європейського Парламенту. 


Промовляючи для німецького щоденника Die Welt, Іван Гаспарович підкреслив, що Європейський Парламент в нинішньому вигляді нагадує "мамонта" і повинен лише складатися з національних парламентарів.

"Я бачу велику проблему у відносинах між Європейським Парламентом та національними парлментами", - сказав Гаспаровіч, додавши, що європейські депутати, які будуть  одночасно національними депутатами, краще будуть розуміти турботи пересічних громадян.


Пан Гаспаровіч вказав на те, що пленарні засідання можуть проходити лише чотири рази на рік в Страсбурзі і не має необхідності для проведення засідань в Брюсселі чи Люксембурзі.

"Ми зможемо зекономити мільйярди та використати їх більш розумно", - сказав словацький президент.


В свою чергу, фінський міністр закордонних справ Ерккі Туоміоя нещодавно заявив, що Європейський Парламент повинен обиратися серед членів національних парламентів для підвищення репрезентативності та відповідальності. 

Одночасно з цим, президент чехії вацлав Клаус запропонував концепцію "Організації Європейських Держав", членами якої можуть бути окремі країни, а не їх мешканці.

Які відомо, Європейський Парламент до 1979 року складався з членів національних парламентів.


З ухваленням кожного нового догоовру ЄС Європараламент отримував все більшу владу. Таке підсилення влади було запропоновано Конституцією ЄС.


.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект