НОВИНИ

31.10.2005 | Росія і США посваряться через Україну?
Джерело - Українська правда

Американське агентство Stratfor, яке займається прогнозуванням, стверджує, що в майбутньому кварталі Україна стане ареною жорсткого політичного суперництва між Росією і Сполученими штатами Америки.

Про це говориться в статті "Америку чекає криза. Наслідків зазнає весь світ", опублікованій виданням.

Замість того, щоб займатися прямою конфронтацією з Вашингтоном, Москва буде активно вступати в діалог із владою прозападно налаштованих країн колишнього Радянського Союзу і намагатися схилити них до співробітництва з Росією, пише видання.

У статті також відзначається, що особливо активними будуть зусилля Росії по відновленню позицій в Україні. Москва не буде намагатися переконати проамериканськон алаштованану діючу владу цих країн принципово відвернутися від Вашингтона, її філософія буде полягати в тому, що вони можуть співробітничати одночасно і з Кремлем, і з Білим домом.

Агентство також відзначає, що в Україні висока імовірність продовження економічної і політичної кризи, тому що всі політичні сили цілком зосередять свою увагу на парламентських виборах у березні наступного року, які можуть радикально змінити геополітичну ситуацію в країні.

Після того, як 8 вересня проамерикансько орієнтований президент України Ющенко відправив у відставку уряд, на чолі якого стояла харизматична лідер - прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, - політична картина в Україні зовсім змазалася.

"Оскільки на даний момент жодна з існуючих у країні політичних сил не має вирішальної переваги над суперниками, спроби укласти як внутрішні, так і зовнішні альянси (з найбільшими центрами сили, тобто Москвою, Вашингтоном і Європою) будуть виходити, швидше за все, одразу від декількох з них", говориться в статті.

Також агентство прогнозує, що активне зближення України з Росією є ймовірним, тому що саме Росія "тримає у своїх руках ключ до її економічного виживання - мова йде як про постачання енергоносіїв, так і про багаточисельні і складні ділові зв'язки між російськими й українськими підприємствами".

Імовірніше за все, Москва буде намагатися дружити з Києвом і навіть пообіцяє надати йому економічну допомогу в обмін на відмову Києва від ролі плацдарму для просування проамериканських "революцій" у Бєларусі і Росії.

Ющенку доведеться, імовірно, зайняти у відношенні Росії більш помірну позицію, перевіркою якої виступить зустріч учасників Єдиного економічного простору (ЕЭП), намічена на 1 грудня. На цій зустрічі країни-учасниці - Росія, Казахстан, Україна і Бєларусь - повинні підписати пакет ключових документів, націлених на розвиток діяльності цієї організації.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект