НОВИНИ

31.10.2005 | Самміт ЄС не спромогся досягти реального прогресу
Джерело - EurActiv

Неформальний самміт ЄС в Хамптон Корт засвідчив, що у Тоні Блера попереду важкі випробування щодо бюджету організації.

Британський прем'єр Блер отримав серйозну допомогу від Президента Європейської Комісії Баррозу для усвідомлення того, що атмосфера на самміті ЄС 27 жовтня була доброзичливою. Пан Блер особисто засвідчив такі настрої: "В чому мешканці дійсно потребують, так це інколи те, щоб Європа робила більше, інколи менше, але в будь-якому краще".

Самміт надав широку підтримку документу Комісії, який присвячений викликам глобалізації та підтримує реформу ринку праці та перепрофілювання робітників, аніж захист робочих місць. Але запропонований для створення так званий глобалізаційний фонд буде потребувати багато роботи для того, щоб стати реальністю.

Блер, тим не менше закликає до вирішення цього питання на грудневому самміті ЄС та відверто засвідчив, що фонд повинен фінансуватися окремо від бюджету ЄС та не повинен "рятувати кампанії від банкрутства та проведення реструктуризації".

Зараз Блер наполягає на вирішення бюджетного питання саме на грудневому самміті. Одночасно з цим, німецький канцлер Шрьодер вказав, що новий уряд в Берліні не зробить життя для Блера спокійнішим: "Ви не повинні очікувати, що новий уряд буде поступливим щодо фінансових перспектив".

Французький президент Ширак відверто засвідчив, що може застосувати право вето на пропозиції щодо реформи агросектору ЄС під час переговрів щодо світової торгівлі, які будуть загрожувати субсидіям французьким феремерам.

Самміт також підтримав пропозиції щодо нової енергетичної політики ЄС та обговорив питання, які пов"язані з використанням ядерної енергії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект