НОВИНИ

31.10.2005 | У Делі продовжують рахувати загиблих
Джерело - Korespondent.net

Надзвичайні заходи безпеки ввели у столиці Індії після трьох вибухів, що забрали життя щонайменше 60 осіб.


 


Уряд закликав мешканців Делі не виходити на вулиці. Озброєні поліцейські та армійські патрульні служби охороняють будівлі міської інфраструктури і органів державного управління. Усі міські ринки закриті. Лікарям скасували відпустки і вихідні.


За останніми даними, у результаті вибухів загинула 61 особа, близько 200 людей отримали поранення, серед них – немало іноземців.


Два вибухи пролунали на ринках у центральній і південній частинах столиці, у той час, коли вулиці і магазини були заповнені покупцями, які готувалися до релігійних свят.


Ще один вибух стався в автобусі в районі Говіндпурі у південній частині Делі.


Для здійснення вибухів у Делі використовувалася вибухівка типу RDX (гексоген), заявили представники місцевої поліції. Згідно з заявою правоохоронних органів, на цей час спеціалісти встановлюють потужність вибухових пристроїв.


Прем’єр-міністр Індії Манмохан Сінях заявив, що вибухи влаштували «терористи», і він не миритиметься з насильством з боку бойовиків.


«Це – мерзенні акти тероризму, і ми маємо твердий намір боротися з тероризмом у будь-яких його проявах», - сказав прем’єр-міністр у своєму зверненні до нації.


Представник міністерства внутрішніх справ сказав, що поки що рано говорити про те, хто стоїть за цими вибухами, проте арешти вже розпочалися – затримано близько 20 людей.


Поліція підозрює в організації вибухів радикальне ісламське угруповання «Лакшар-е- Тойба», яке бореться за самоврядування штату Кашмір.


Мета терактів


Вибухи у столиці сталися тоді, коли індійські і пакистанські офіційні особи зустрілися в Ісламабаді для обговорення можливого відкриття кордонів у Кашмірі. Це необхідно для того, щоб полегшити доставку допомоги постраждалим від землетрусу 8 жовтня 2005 року.


Передбачається, що за допомогою терактів намагалися зірвати переговори.


Сусідній Пакистан, у якого напружені стосунки з Індією, засудив вибухи як «злочинний акт терору».


Проте, не зважаючи на теракти, Індія і Пакистан все ж таки змогли домовитися про відкриття кордонів. Згідно з заявою МЗС Пакистану, переговори тривали 12 годин.


Вільний прохід там, де протягом десятиліть були лише кордони і ретельна охорона, має допомогти відновленню районів, що постраждали під час землетрусу.


Відповідальність за теракти


Відповідальність за серію терактів у Делі взяло на себе невідоме кашмірське угруповання «Інкілабі». Її представник зробив відповідну заяву, подзвонивши до місцевого інформаційного агентства у Шрінагарі.


Чи насправді це так, досі не з’ясовано. Не виключено, що «Інкілабі» є бойовим крилом більш потужної організації.


Служби безпеки вважають, що необхідні ресурси для здійснення терактів мають лише великі екстремістські угруповання, що базуються у Пакистані. Перш за все мова йде про угруповання «Лакшар-е-Тайба» та «Джейн-е-Мохаммед».


Боротьба з тероризмом


Великобританія заявила, що вибухи демонструють, як низько цінується людське життя цинічними і жорстокими терористами.


США та Китай підкреслили необхідність активізувати зусилля у боротьбі з тероризмом.


Державний секретар Кондоліза Райс назвала ці вибухи сумним нагадуванням про те, що терор немає кордонів.


Китайський президент Ху Цзіньтао заявив, що Пекін прагне співпрацювати з Індією і міжнародними товариствами задля того, щоб світ став більш безпечним.


Франція заявила, що ніщо не може виправдати такі жахливі акти насильства.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 442. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект