НОВИНИ

31.10.2005 | 'Іран не нападатиме на Ізраїль'
Джерело - Українська служба ВВС

Іран оприлюднив заяву, в якій твердиться, що країна не має намірів нападати на Ізраїль, попри нещодавній вислів президента Махмуда Ахмадінеджада, який сказав, що Ізраїль "слід стерти з мапи".


Вислів іранського президента, який пролунав цього тижня, викликав гучну міжнародну реакцію і кореспондент Бі-Бі-Сі в Тегерані каже, що останню заяву іранського міністерства закордонних справ слід розглядати як жест примирення.

Водночас, Іран відкинув засудження з боку ООН антиізраїльських коментарів президента Ахмадінеджада.

В іранській заяві йдеться, що уряд виконує свої зобов'язання перед ООН і критику з боку Ради Безпеки названо неприйнятною.

Реакція політиків світу

Посол Ірану в Москві заявив, що президент Ахмадінеджад не мав наміру вдаватися до різких висловлювань, коли говорив про прибрання Ізраїлю з мапи світу.

Слова президента Ахмадінеджада викликали міжнародний осуд.

Міністр закордонних справ Ірану Манучар Мутакі виступив з цього приводу із заявою:

"На жаль, західні країни залишали без коментарів дедалі більш антигуманні дії Ізраїлю. Вони не зробили нічого, аби запровадити резолюції Об'єднаних Націй".

Генеральний Секретар ООН Кофі Аннан висловив обурення заявою іранського президента, нагадавши Іранові, що як підписант хартії Об'єднаних Націй, він зобов'язався не погрожувати іншій державі застосуванням сили.

Американський конґресмен-республіканець Крис Шейз, який очолює сенатський комітет з національної безпеки США, закликав світ до спільних дій щодо Ірану:

"Коли ви намагаєтесь якимось чином протистояти країні, що розробляє ядерну програму і яка просто захищає ідею знищення іншої держави, - ви мусите звертати на це увагу. Ви не маєте великого вибору, і тут важливо, аби світова спільнота визнала, що коли ви нічого з цим не робите, у перспективі постає дещо зловісніше, ніж те, що ми маємо нині".

Лідери країн ЄС заявили, що внаслідок заяви президента Ахмадінеджада зросла стурбованість роллю і майбутніми намірами Ірану.

Британський прем'єр-міністр Тоні Блер назвав ставлення Ірану до Ізраїлю ганебним.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект