НОВИНИ

02.08.2004 | Депутат Європарламенту від Польщі ініціює активізацію політики Євросоюзу щодо України та Білорусі
Джерело - УНІАН

Депутат Європейського Парламенту Даріюш РОСАТІ запропонував Європарламенту підготувати звернення до Європейської Комісії та Ради міністрів Європейського Союзу, в якому закликати виконавчі органи ЄС активізувати політику стосовно України та Білорусії.


"Ініціатива полягає в тому, щоб Комісія закордонних справ Європарламенту прийняла резолюцію до ЄК про принципову активізацію політики стосовно України та Білорусії, а також до Ради міністрів ЄС - з проханням окреслити чітку перспективу інтеграції для цих країн, включно з повним членством в об'єднанні", - пояснив свою пропозицію журналістам депутат, обраний до парламенту від Польщі, котра стала членом ЄС з 1 травня 2004 р.


"Відносини ЄС з Україною та Білоруссю повинні отримати високий пріоритет", - йдеться у підготовленому проекті звернення до ЄК. Крім цього, Д.РОСАТІ вказує на необхідність пошуку нових інструментів впливу на суспільство в цих країнах, посилення економічної співпраці, збільшення допомоги, та визначення перспектив членства в ЄС, передає Польська інформаційна агенція.


На думку Д.РОСАТІ, окреслення такої перспективи зменшило б непевність у закордонній політиці ЄС і допомогло б збудувати політичний фронт для підтримки євроінтеграції у Білорусі та Україні. Він нагадав, що зміна Воєнної доктрини Президентом України Леонідом КУЧМОЮ "продемонструвала повну неефективність дотеперішньої політики Європи до цих країн".


"Попередня політика Європейського Союзу - малоактивна, дуже консервативна і більше підходить для становища Європи до розширення (коли у 2004 році до ЄС приєдналися 10 нових країн – УНІАН), коли вона була спрямована, головним чином, на Середземноморські країни, країни Північної Африки, і навіть Латинської Америки", - сказав євродепутат, котрий раніше обіймав посаду міністра закордонних справ Польщі.


На його переконання, після травневого розширення роль східної політики суттєво зростає, тому потрібно "принципово" змінити інструменти співпраці з новими східними сусідами Європи та визначити східну політику "як пріоритетну".


Представник Польщі підкреслив, що має намір здобути якнайбільшу підтримку для своєї ініціативи. "Маємо прихильну реакцію польських європарламентаріїв, але хочемо надати цій справі міжнародної та міжпартійної ваги", - відзначив він, зауваживши, що "це буде непросте завдання". (Польща має 54 представника у Європарламенті, який налічує 730 депутатів – УНІАН).


Як повідомляв УНІАН, на цьому тижні екс-голова Ради національної безпеки Польщі, чинний євродепутат Марек СІВЕЦЬ закликав ЄС окреслити "чітку перспективу" членства України в об'єднанні.


На початку липня кілька провідних польських позаурядових організацій звернулися до Президента Польщі Александра КВАСНЄВСКОГО з проханням спільно з іншими країнами "Вишеградської групи" прийняти політичну заяву "Про членство України в ЄС".


Водночас 15 липня Президент України Л.КУЧМИ виключив з Воєнної доктрини цілі інтеграції до ЄС та НАТО.


Європейська Комісія, коментуючи рішення Л.КУЧМИ, повідомила, що не планувала членства України в об'єднанні.


У червні 1998 року Л.КУЧМА затвердив стратегію інтеграції України до ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект