НОВИНИ

28.10.2005 | Кваснєвський про можливість дострокових парламентських виборів
Джерело - ProEUROPA

Президент Польщі Александр Кваснєвський, каденція якого завершується найближчим часом, застерігає про можливість дострокових парламентських виборів у країні в разі, якщо не буде створено нового уряду в конституційно відведені терміни. Слова А.Квасневського цитує телеканал TVN24.
 
«Якщо новий уряд не буде сформовано в конституційні терміни, дострокові вибори можуть відбутися 15 січня», - сказав А.Кваснєвський. (Парламентські вибори в Польщі у вересні цього року виграла право-консервативна партія «Право і Справедливість», яка обіцяла створити парламентсько-урядову коаліцію з право-ліберальною партією «Громадянська платформа», що посіла друге місце за результатами виборів. Однак, PiS не змогла домовитись про розподіл портфелів в уряді і має намір створити уряд меншості).
 
«Дострокові вибори – це загроза для Польщі, але в існуючій ситуації про них можна говорити цілком реально», - вважає А.Кваснєвський. Він висловив сподівання, що ці його слова будуть сприйняті конструктивно, і «Право і Справедливість» висловить бажання створити спільну з «Громадянською платформою» коаліцію.
 
Як вважає А.Кваснєвський, ініціатива повернення lj переговорів має належати PiS: «Це «Право і Справедливість» перше зламало домовленості, оскільки обіцяла «Громадянській платформі» посаду маршалка Сейму», - нагадав А.Кваснєвський. (Однак посаду маршалка Сейму отримав представник PiS Марек Юрек).
 
Водночас, як повідомляють польські ЗМІ з посиланням на слова глави парламентської фракції PiS Людвіга Дорна, мова про дострокові парламентські вибори, які могли б відбутися 15 січня 2006 року, «це результат логіки вчинків, які досі демонструвала «Громадянська платформа». Л.ДОРН також зазначив, що А.Кваснєвський нікого не залякує достроковими виборами, адже це випливає з Конституції Польщі. Л.Дорн зазначив, що якщо уряд не буде сформований в конституційні терміни, то Президент країни конституційно не має іншого виходу, ніж скоротити каденції Сейму і Сенату і призначити дострокові вибори.
 
Згідно з Конституцією РП, з моменту призначення Президентом глави уряду, новопризначений прем’єр протягом двох тижнів має сформувати уряд і представити його разом з програмою уряду в парламенті країни.
 
Президент РП призначив Казімежа Марцинкевича на посаду прем’єр-міністра 19 жовтня 2005 р.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект