НОВИНИ

28.10.2005 | 2000 компаній платили Саддаму за контракти
Джерело - Українська служба ВВС

Остаточний звіт незалежного розслідування щодо програми ООН для Іраку "Нафта в обмін на харчі" звинувачує понад 2 тисячі іноземних компаній у незаконних виплатах урядові Саддама Хусейна.


Незалежні експерти, які проводили розслідування на прохання ООН, кажуть, що в обмін на привабливі контракти постачання іракської нафти уряд Саддама Хусейна отримав понад мільярд вісімсот мільйонів доларів хабарів.

У звіті сказано, що більшість грошей заплатили компанії, які постачали до Іраку в період дії міжнародних санкцій гуманітарні товари.

Пол Волькер, який очолював розслідування, каже, що секретаріат ООН і Рада безпеки не виконали їхнього безпосереднього обов'язку здійснювати нагляд за виконанням програми.

Один з учасників незалежного розслідування - суддя Річард Ґолдстоун сказав: "Це додає цілком новий вимір до справи - ідеться про корпорації, про окремих осіб, які були причетні до незаконних виплат і винагород, які поклали в приватні кишені Саддама Хусейна майже 2 мільярди доларів. Гадаю, провина лежить на багатьох - на Об'єднаних націях, Раді Безпеки, секретаріаті ООН. Очевидно і на компаніях, які подекуди свідомо платили незаконні хабарі, щоби отримати нафтові контракти і гуманітарні контракти."

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект