НОВИНИ

28.10.2005 | Гриценко закликає зруйнувати стереотипи щодо НАТО
Джерело - Korespondent.net

Міністр оборони Анатолій Гриценко закликає керівництво Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних Сил провести роз’яснювальну роботу серед населення, щодо того, що таке НАТО.

 

Про це повідомила прес-служба Міноборони.

Міністр закликав до цього під час наради з керівним складом Міноборони і Генштабу ЗС.

За його словами, необхідно руйнувати стереотипи, які існують у суспільстві стосовно НАТО, адже люди у переважній більшості вважають НАТО агресивним блоком.

На думку Гриценка, деякі політичні партії і сили нав’язують суспільству твердження, що у випадку вступу України в НАТО на її території обов’язково з’явиться ядерна зброя, українських військових насильно почнуть направляти до зон збройних конфліктів, погіршаться взаємини з Росією і буде знищено вітчизняний військово-промисловий комплекс.

Міністр закликав роз’яснити людям, що після того як Україна отримає членство в Альянсі, рішення про розміщення або не розміщення ядерної зброї на її території, направлення військових контингентів  прийматимуться Верховною Радою.

Він зазначив, що члени НАТО вважають стосунки з Росією внутрішньою українською справою.

Окрім цього, за словами Гриценка, вступ в НАТО і євроатлантичні структури сприятиме розширенню ринку для вітчизняних виробників, зокрема підприємств військово-промислового комплексу.

Також Анатолій Гриценко заявив, що Україна має намір до кінця березня 2006 року розробити План дій з членства в НАТО.

Він повідомив про подібну ініціативу Міноборони, посилаючись на результати консультацій Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, що пройшли у Вільнюсі (Литва) 23-24 жовтня.

"Гриценко проінформував..., що під час консультацій учасниками була підтримана його ініціатива щодо залучення експертів країн НАТО до розробки проекту Плану дій, що стосуються  членства України у НАТО. Планується, що до кінця березня 2006 ця робота буде завершена", - сказано у повідомленні прес-служби Міноборони.

Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер, який  на минулому тижні  став учасником чату на Кореспондент.net, заявив, що "остаточно, лише народ України має вирішити, чи хоче він вступу своєї країни у НАТО".

Яаап де Хооп Схеффер відвідав Україну щоб взяти участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, що пройшла 19 жовтня в Києві.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект