НОВИНИ

27.10.2005 | Президент Ірану викликав міжнародний скандал
Джерело - Українська служба ВВС

Міжнародна спільнота гостро засудила заклик президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада стерти з лиця землі державу Ізраїль.


Речник президента США сказав, що ця заява посилює стурбованість іранською ядерною програмою, яку, за підозрами американців, Іран використовує для розробки ядерних озброєнь.

Британія, Франція, Іспанія і Канада викликають іранських дипломатів, щоби висловити протест проти репліки президента Ахмадінеджада.

Він промовляв на конференції в Тегерані під назвою "Світ без сіонізму".

Дипломатичний оглядач ВВС Бриджит Кендалл повідомляє, що вияви обурення після заклику іранського президента стерти з лиця землі Ізраїль були швидким і загальним.

Бриджет Кендалл: "Британія назвала ці слова огидними і глибоко тривожними, а також заявила, що висловить сьогодні протест іранському посольству. Іранських дипломатів викличуть також Франція, Іспанія і Канада. Німеччина заявила, що якщо це правда, то такі заяви є абсолютно неприйнятними. А у Вашингтоні адміністрація Буша зазначила, що ці слова відображають справжні погляди іранського уряду і поглиблюють стурбованість ядерною програмою Ірану. Та країна не вперше засуджує Ізраїль, але давно такого лютого словесного нападу не здійснював чільний іранський посадовець. У час, коли відносини Ірану з Британією та іншими країнами щотижня погіршуються, західні уряди сподіваються, що скоординований дипломатичний протест допоможе їм посилити тиск на Тегеран."

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект