НОВИНИ

27.10.2005 | Кількість загиблих в Іраку американських солдатів сягнула 2 тисяч
Джерело - Korespondent.net

Кількість загиблих в Іраку американських військових від початку війни в цій країні в березні 2003 року у вівторок, 26 жовтня, сягнула 2 тисяч осіб. Пентагон оголосив про смерть американського солдата, що помер від ран у техаському госпіталі у вихідні.

 

У заяві оборонного відомства США сказано, що 34-літній старший сержант Джордж Александер-молодший помер від ран минулої суботи в армійському медичному центрі "Брук" у Сан-Антоніо.

Його поранено 17 жовтня в іракському місті Самарра під час вибуху закладеного при дорозі вибухового пристрою. Александер був у підірваній машині "Бредлі".

Американське командування досить рідко повідомляє про солдатів, котрі померли від ран у лікарнях. Цей факт дозволяє критикам адміністрації Джорджа Буша стверджувати, що США замовчують справжню кількість втрат у Іраку.

За офіційними даними, з 2 тисяч американських солдатів 140 загинули під час активної фази воєнної операції в Іраку, що завершилася в травні 2003 року, решта – вже після офіційного закінчення війни. Найтрагічнішим для США місяцем у плані бойових утрат став листопад 2004 року. Тоді внаслідок терактів і атак бойовиків загинули 137 військовослужбовців.

Місяцем мінімальних утрат можна назвати лютий 2004 року, коли в Іраку було вбито 20 американських солдатів.

Загалом за час іракської війни поранено було понад 15 тисяч американських військовослужбовців.

Під час першої війни в Перській затоці 1991 року США втратили вбитими 382 особи. Військова кампанія США у В’єтнамі забрала життя 58 тисяч американських солдатів, а Корейська війна – 54 тисячі.

Більше жертв, більше часу і більше рішучості

Водночас у вівторок, 25 жовтня президент США Джордж Буш заявив, що війна в Іраку вимагає більше жертв, більше часу і більше рішучості.

"Ми втратили відмінних чоловіків і жінок у війні проти терору. Найкращий спосіб віддати данину загиблим – це завершити місію, почату нашими військами, і встановити мир за допомогою встановлення свободи", – заявив голова Білого дому на авіабазі "Боллінг" у Вашингтоні.

Американський лідер покритикував тих, хто закликає негайного вивести іноземні війська з Іраку. Опонуючи супротивникам війни, Джордж Буш закликав їх відповісти на запитання, чи буде Америка й інші країни в більшій – чи в меншій безпеці, якщо Ірак опиниться під контролем терористів, таких як Усама бін Ладен і Абу Мусаба аль-Заркаві.

Крім того, на думку голови Білого дому, ратифікація конституції країни є свідченням тому, що Ірак упевнено рухається шляхом демократії. Як позитивне зрушення Буш відзначив і зростання професійної підготовленості іракських сил безпеки, а також зростання їх ролі в боротьбі з повстанським рухом.

Сенат Конгресу США у вівторок ушанував пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. "Ми дякуємо нашим солдатам за їхню хоробрість, за їхню силу", – заявив лідер сенатської більшості республіканців Білл Фрист, що представляє штат Теннессі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект