НОВИНИ

27.10.2005 | ЄС готується почати говорити з Україною про легкі візи
Джерело - Українська правда

Єврокомісар з питань політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер підтверджує намір ЄС почати переговори з Україною про спрощення візового режиму до самміту Україна-ЄС, запланованого на 1 грудня в Києві.

"Думаю, що дискусія просувається непогано: уже вчора ми одержали мандат від країн-членів (ЄС) , і маємо можливість почати роботу наприкінці нинішнього і початку наступного тижня. Ми перейдемо до переговорів до саміту 1 грудня. Зараз це можливо", - заявила вона в Страсбурзі в ході 8-го засідання міжпарламентської комісії Україна-ЄС.

За словами єврокомісара, Євросоюз "хоче зробити усе з його боку для того, щоб показати українському народові важливість нинішніх кроків".

Ферреро-Вальднер також підтвердила, що Україна одержить статус країни з ринковою економікою до саміту Україна-ЄС.

"Україна зробила великий прогрес на шляху до статусу країни з ринковою економікою. Мені здається, що в майбутньому Україна посяде місце, як країна з ринковою економікою. Рішення в цьому плані повинно бути прийняте приблизно 1 грудня. Це - гарний знак на майбутнє", - сказала вона.

Разом з тим єврокомісар висловилася за якнайшвидший вступ України до СОТ.

"Якщо Україна стане членом СОТ, вона тоді зможе більш глибоко інтенсифікуватися у світову економіку, і це буде позитивним для економічного розвитку країни. Це також допоможе перейти до переговорів про зону вільної торгівлі Україна-ЄС", - відзначила вона.

Ферреро-Вальднер дала позитивну оцінку проведенню аукціону з приватизації підприємства "Криворіжсталь" і висловилася за викорінення корупції в Україні.

Як повідомлялося раніше, Комітет постійних представників країн-членів Європейського Союзу схвалив проект мандату Європейської Комісії на ведення переговорів з Україною з питань спрощення візового режиму.

Очікується, що остаточний мандат буде затверджений на засіданні Ради міністрів Європейського Союзу з загальних питань і зовнішніх зв'язків, яке заплановане на 7 листопада. Таким чином, будуть створені умови для початку переговорів між Україною і Євросоюзом з питання укладення угоди про спрощення візового режиму.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект