НОВИНИ

26.10.2005 | Ширак та Сапатеро підтримують Блера напередодні самміту ЄС
Джерело - EUobserver

Французький та іспанський лідери публічно підтримали британського прем'єра Тоні Блера за визначений порядок денний майбутнього самміту ЄС, пікреслюючи необхідність для блоку розпочати економічні реформи на тлі сучасної глобалізації.

В листі, який надрукований в декількох європейських газетах, французький президент Жак Ширак визнає: "Європа не може тупцювати на місці в той час, коли її конкуренти просуваються вперед. Для того, щоб йти назустріч бажанням європейців, ми повинні зробити переоцінку нашої віри в могутню Європу зростання та зайнятості, що тільки підсилить наші позиції".

Ініціативи президентів збігаються з відкриттям самміту лідерів ЄС поблизу Лондону для неформальних дебатів щодо викликів глобалізації для європейського континенту.

Офіційні представники Британії були стурбовані тим, шо самміт міг би перерости в жорстку суперечку навколо майбутнього бюджету ЄС, як це трапилося в червні.

Але, дипломати передбачають, що домовленість між Лондоном та Парижем відносно "фонду глобалізації", який був запропонований Європейською Комісією, може забезпечити позитивну атмосферу на самміті, а також надати добре підгрунтя для подальших переговорів навколо фінансових перспектив 2007-2013 років.

Пан Ширак пікреслив, що підтримує британське президенство в ЄС в намаганні сконцентруватися на шляхах "підсилення інновацій та досліджень, а також підтримки створення нових робочих місць". Він також сказав, що Європа повинна подвоїти свою дослідницьку спроможність, особливо в сферах нано- та біотехнологій, а також модернізувати та діверсифікувати використання енергії.

В свою чергу, іспанський прем'єр Хосе Луїс Родрігес Сапатеро надіслав схожий месідж для іншого британського щоденника "Guardian": "Глобалізація робить за необхідність сприяння спільній політиці для подолання технологічного відставання між країнами та підтримки інвестицій".

"Після останніх весняних політичних штормів ЄС переживає складний момент. Прийшов час діяти знову. В складні часи свого існування ЄС завжди був спроможній рухатися вперед і завтрашня зустріч в Хемптон Парк може стати новим та добрим стартом", - пише іспанський лідер.

Хосе Сапатеро, окрім того, закликав до створення служби безпеки зовнішніх кордонів ЄС. Це питання Мадрид та Париж планують винести на обговорення на самміті в четвер.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект