НОВИНИ

25.10.2005 | Україна для Польщі - ковток свіжого повітря
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Новообраний президент Польщі Лех Качинський заявив, що перші свої поїздки як глава держави він здійснить у США, Європу та Україну. Цю вістку у прикордонному регіоні України на Львівщині сприйняли як сигнал до поглиблення стосунків між поляками та українцями.


Мешканці прикордонних регіонів уважно стежили за виборами польського президента. Оскільки багатьох з них поєднують родинні зв’язки з Польщею, інші завдяки кордону живуть і годують свої сім»ї, їздять на сезонні роботи у сусідню державу, а відтак для цих людей дуже важливо, яку саме політику щодо України і прикордонних регіонів провадитиме новий президент Польщі. Зрештою, чи не зміниться візовий режим Польщі з Україною.


Андрій Садовий, директор інституту розвитку міста, був у числі запрошених львів’ян тоді президентом Варшави Лехом Качинським і говорили вони про відносини України та Польщі, про взаємини українців та поляків. Лех Качинський дуже тепло відгукувався про Україну. За словами пана Садового, у Німеччині, Франції - Польща вторинна, а з Україною разом може бути конкурентноспроможною для європейських ринків і на цьому наголошував під час розмови з відомими львів’янами Лех Качинський:

- Україна для Польщі - це ковток свіжого повітря. Українців 48 мільйонів, поляків 40, хто має більший в Європі потенціал ? Це разом 88 мільйонів.

Уся попередня біографія і робота Леха Качинського лише свідчить про позитивне ставлення до українців. Неодноразово у своїй передвиборчих виступах він наголошував, що стосунки з Україною мають бути стабільними, інтенсивно розвиватись. Відтак співпраця з Польщею буде тісною. Зазначила в інтерв’ю радіо “Свобода” Ірина Подоляк, начальник відділу зовнішніх
зв’язків львівської міськради:

- Я переконана, що для Польщі і Україна важливо - це розбудова митних переходів, розвиток економіки. А настрій мешканців прикордонних районів впливає на політику між державами і спілкуванню між президентами.

Невдовзі до Києва прибуде лідер партії “Право і солідарність” рідний брат новообраного польського президента Ярослав Качинський і мова йтиме про співпрацю між цією політичною силою з Українською Народною Партією. Відтак це ще одне підтвердження, що українсько-польські стосунки розвиватимуться й надалі активно в економічному, політичному та культурному руслі. Прогнозують сьогодні львів’яни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект