НОВИНИ

15.12.2016 | Федеральна резервна система США вдруге за 10 років підвищила ставку
Джерело - УКРІНФОРМ

Це стало другим підвищенням базової ставки ФРС за останні десять років.

"При прийнятті рішення щодо базової ставки відомство аналізує ситуацію на ринку праці та динаміку інфляції. У заяві ФРС говориться, що рівень безробіття скорочується, а кількість робочих місць зростає. Експерти також відзначили зростання витрат американських домогосподарств", - наголошується в повідомленні.

Інфляція в США поки залишається нижче офіційної мети ФРС в 2%. Однак регулятор вважає, що з часом зростання цін прискориться до цільового рівня.

Грошова політика США все ще залишається досить м'якою, пояснюють у ФРС. У заяві міститься натяк на можливе подальше підвищення ставки в разі прискорення інфляції та поліпшення ситуації на ринку праці.

Нагадаємо: ФРС після світової фінансової кризи 2008-2009 років проводить надто м'яку грошову політику. У відповідь на кризу і рецесію американський центробанк знизив ставки до нуля і провів кілька програм грошового стимулювання економіки США.

В останні роки, по міру того, як економіка відновлюється, американський центробанк починає поступово посилювати грошову політику. Це супроводжується падіннями ринків, цін на сировину і невеликим ослабленням валют країн.

Нинішнє рішення ФРС було в цілому очікувано. Експерти вважали, що банк підвищить ставки на тлі сприятливої статистики.

Ринки відреагували на рішення ФРС невеликим падінням: NASDAQ знизився приблизно на 0,2%, індекс S&P 500 виріс на 0,1%. Долар на торгах також зміцнився до євро, ієни і британського фунта.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект