НОВИНИ

25.10.2005 | Брюссельський експерт про неформальні консультації Україна-НАТО
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ході неформальних консультацій міністрів оборони країн-членів НАТО у столиці Литви в понеділок представники Альянсу висловили готовність усіляко підтримувати Україну в реформуванні збройних сил. Головним напрямком перетворень має стати залучення до роботи в армії більшої кількості цивільних фахівців. 


У спільній заяві по завершенні зустрічі у Вільнюсі представники НАТО першочерговим завданням назвали покращення демократичного контролю всередині силових структур України. З цією метою за підтримки Альянсу має бути створено нові освітні центри для цивільних фахівців, яких доцільно широко залучати до роботи у війську.


У той же час важливим завданням є підвищення ефективності армії. Експерт брюссельського Центру студій з європейської політики Маріус Валь в інтерв’ю „Німецькій хвилі” позитивно оцінив послідовний перехід України до професійної армії: “Якщо раніше армія була потрібна для того, аби захищати свою територію від потенційних ворогів, то нині йдеться про участь у міжнародних військових місіях НАТО, ЄС, ООН та інших. Для цього потрібні професійні солдати”, - пояснює Валь.


 Експерт висловлює думку, що приєднання України до НАТО можливе в середньотерміновій перспективі. “П’ять років – надто оптимістично, а двадцять –  надто песимістично. Прагматичний прогноз – десь посередині, хоча я схиляюся ближче до п’яти”, - відзначає Маріус Валь. Присутність російського флоту в Севастополі, на думку експерта, не є завадою для початку переговорів про приєднання України до Альянсу. Натомість Маріус Валь не виключає, що Росія, якій буде некомфортно перебувати на без п’яти хвилин території НАТО, сама ухвалить рішення про вивід флоту з території України.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект