НОВИНИ

25.10.2005 | Гриценко й Схеффер розійшлися в даті вступу України до НАТО
Джерело - Українська правда

Україна буде готова вступити в НАТО до 2008 року, вважає міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Про це він заявив на прес-конференції у Вільнюсі, де завершилися неформальні консультації високого рівня НАТО-Українае.

"Говорячи про швидкість оборонної реформи й нашу участь у всіх операціях, які проводяться під егідою НАТО, я впевнений, що з української сторони ми будемо готові (вступити в альянс) до цього періоду", - сказав він, відповідаючи на запитання про можливості вступу України в НАТО до 2008 року.

У свою чергу генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер підкреслив, що рішення про вступ країни в НАТО приймається державами-членами цієї організації.

"Рішення про здобуття членства це рішення, яке приймають країни-члени альянсу на певному етапі. Але коли цей етап буде - я не знаю. Це залежить від України - вона керує цим процесом", - сказав Схеффер.

Він також заперечив існування дати можливого вступу України в альянс.
"Такої конкретної дати - ні публічної, ні таємної - просто немає", - підкреслив він.

У свою чергу Гриценко повідомив, що під час консультацій сторони оголосили про ініціативу по підготовці українськими експертами НАТО плану здобуття членства.

"Сьогодні було оголошено про розпочату ініціативу, і ми будемо проводити разом з експертами НАТО по підготовці плану знаходження членства на рівні експертів. Щоб самим спочатку розібратися в цьому й підготувати ці матеріали для тих, хто буде приймати дуже важливі політичні рішення в найближчому майбутньому. Щоб базуватися на реальному розумінні того, де знаходиться Україна, скільки часу їй необхідно, щоб досягти критеріїв НАТО ", - сказав Гриценко.

У той же час Гриценко вважає передчасним проведення референдуму із приводу вступу України в НАТО.

"Я вважаю, що референдум про вступ у ту або іншу організацію необхідно проводити вчасно, тоді, коли питання стоїть у порядку денному. Зараз питання вступу України в НАТО в практичній площині не стоїть", - сказав Гриценко.

Гриценко заявив, що Україна підтримує й розвиває дружні відносини з Росією й вступ України в НАТО жодним чином не позначиться на їхньому погіршенні.

"Я б рекомендував росіянам запитати в себе, Польща як член НАТО загрожує Росії? Литва як член НАТО загрожує чи Росії ні? І якщо не зможуть відповісти на ці питання - я не бачу проблем для вступу України в НАТО", - додав Гриценко.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4366. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект