НОВИНИ

25.10.2005 | Леха Качинського офіційно оголошено новим президентом Польщі
Джерело - Korespondent.net

Виборча комісія Польщі в понеділок, 24 жовтня, заявила, що перемогу на президентських виборах, які відбулися напередодні, здобув мер Варшави, один із лідерів консервативної партії "Право і справедливість" Лех Качинський.

 


За результатами підрахунку 100% бюлетенів, Качинський здобув підтримку 54,04% виборців, а його опонент – голова партії "Громадянська платформа" Дональд Туск – 46% голосів.

Явка виборців сягнула 51%.

Повний контроль

"Право і справедливість" отримала повний контроль над польськими органами влади, оскільки на парламентських виборах, що відбулися недавно, ця партія також здобула перемогу.

Після оголошення результатів опитувань виборців Лех Качинський заявив, що впевнений у своїй перемозі, і виступив за якнайшвидше створення урядової коаліції разом із "Громадянською платформою".

"Я хочу закликати якнайшвидше завершити нашу роботу зі створення уряду. З цього приводу я буду говорити з Дональдом Туском, котрий прекрасно боровся протягом цієї кампанії", – сказав Качинський.

Дональд Туск визнав свою поразку. "Судячи з усього, я програв. Але ви – виграли", – сказав лідер "Громадянської платформи" своїм прихильникам після оголошення результатів екзит-полу.

У понеділок "Право і справедливість" і "Громадянська платформа" почали переговори про створення урядової коаліції.

Прихильники Качинського вже оголосили, що новий уряд Польщі буде сформовано в суботу, 29 жовтня.

Важкий вибір

Аналітики не бралися передбачати результати другого туру президентських виборів у Польщі, оскільки Туск і Качинський мали приблизно однакові показники підтримки.

І ліберал Туск, і консерватор Качинський починали політичну кар’єру в русі "Солідарність", що зіграв вирішальну роль у скиненні комунізму 16 років тому. Однак вони пропонують зовсім різні варіанти вирішення польських проблем.

56-літній мер Варшави Лех Качинський обіцяє зберегти систему соціального забезпечення для тих, хто потерпає в Польщі від найвищого рівня безробіття серед країн ЄС. Він також із осторогою ставиться до Брюсселя і хоче відкласти перехід на євро. Качинський обіцяє боротися з корупцією і виступає за повернення Польщі до традиційних католицьких цінностей.

Натомість Туск, котрому 48 років, представляє себе як помірного політика з твердою вірою в Європейський союз і євро. Він вважає, що Польщі слід якнайшвидше впроваджувати в життя принципи вільного ринку для зростання економіки і створення робочих місць.

Після першого туру два тижні тому, де жоден із 12 кандидатів не здобув вирішальної переваги, Туск набрав 36% голосів, а Качинський заручався підтримкою 33% виборців.

Нинішній президент, колишній комуніст Олександр Квасневський, не міг брати участі у виборах, тому що вже пробув на своїй посаді дозволених законом два терміни по п’ять років.

За конституцією країни, більше влади зосереджено в руках прем’єр-міністра Польщі, однак президент є верховним головнокомандувачем, може накладати вето на закони, відіграє важливу роль у провадженні зовнішньої політики і представляє країну за кордоном.

Наприкінці вересня партія Качинського перемогла на парламентських виборах у Польщі, на яких здобула 27% голосів. "Громадянську платформу" підтримали 24% виборців. Поки що ще тримається при владі партія "Демократичний лівий альянс", але вона здобула лише 11% голосів.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3869. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект