НОВИНИ

24.10.2005 | Качинський майже став президентом Польщі
Джерело - Українська правда

Мер Варшави і кандидат від консервативної партії "Право і справедливість"Лєх Качинскі, скоріше за все, буде наступним президентом Польщі.

Як в Державній виборчій комісії Польщі, після обробки 91,35 % бюлетенів Качиньский одержав 54,47% голосів виборців.

Його суперник - Дональд Туск, лідер праволиберальной партії "Громадянська платформа", - 45,53%. За даними виборчкому, явка склала 50,91 %.

Офіційне оголошення підсумків виборів президента Польщі відбудеться в понеділок у 14.00 за місцевим часом (15.00 за київським) у Колонному залі Сейму Польщі в присутності вищих посадових осіб держави.

Туск визнав поразку на виборах, а Лєх Качинскі закликав опонентів з партії Громадянська платформа до швидкого формування коаліційного уряду.

Політика обох кандидатів щодо України збігалася. І Качинський і Туск наголошували на тому, що будуть Польща й надалі залишатиметься адвокатом України на шляху до ЄС. А Київ залишиться стратегічним партнером Польщі.

Перемога Качинського закріпила поворот Польщі "управо" після того, як правоцентристські партії "Закон і справедливість" Ярослава Качинського і "Цивільна платформа" Туска перемогли на парламентських виборах у вересні правлячих лівих.

Помірний націоналіст, який з обережністю відноситься до європейської інтеграції, Качинський змінить на президентському посту Олександра Квасьневського, який очолював Польщу два п'ятирічні терміни поспіль і не мав права обиратися на третій термін.

Президент в Польщі є верховним головнокомандувачем армії, він має право накладати вето на закони парламенту, а також висуває кандидатуру прем'єр-міністра, який має в країні великі повноваженнями. В деяких випадках Президент наділяється правом розпуску парламенту.

Туск позиціонував себе як об'єднувач польського народу, здатний налагодити відносини Польщі з Росією і Німеччиною, а також допомогти Польщі стати повноцінним членом ЄС.

Качинський обіцяв повністю звільнити країну від комуністичної спадщини, почати боротьбу із злочинністю і корупцією і повернути Польщі традиційні християнські й сімейні цінності.

Діючий президент Польщі Олександр Кваснєвський, на цих виборах підтримував Туска.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект