НОВИНИ

24.10.2005 | Для України відкриті всі двері. Але входити заборонено
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Цими днями у Вільнюсі відбуваються неформальні консультації НАТО-Україна. Обговорюється, зокрема, ймовірність членства України в Альянсі. Німецька SÜDDEUTSCHE ZEITUNG з цього приводу пише:


Заспокійливе слово, яке українське керівництво останнім часом найчастіше може почути від Заходу, - це „відкрито”. Відкритими є двері до Європейського Союзу, каже ЄС. Відкритими є двері до НАТО, каже Альянс. Відкритим є, однак, передусім питання, коли ця східноєвропейська країна таки зможе пройти через усі ці двері. Після „помаранчевої революції” український президент Віктор Ющенко сміливо проголошував часові орієнтири: кінець 2007 року - початок переговорів про вступ з Європейським союзом, 2008 рік - ймовірний вступ до Північноатлантичного Альянсу. Тепер, однак, сп’яніння від революції вже позаду, і про часові рамки не йдеться. Західні об’єднання зацікавлені в тому, щоб і надалі приваблювати Київ. Проте вони уникають, як, приміром, цими днями НАТО, конкретних запевнень, -


зауважує SÜDDEUTSCHE ZEITUNG і веде далі:


Через рік після ейфорії від зміни режиму Україна погрузла у внутрішньополітичних інтригах, які гальмують курс реформ. Однак країна не може собі цього дозволяти, якщо вона хоче отримати перспективу будь-якого „вступу”, немає значення - до НАТО чи Євросоюзу. Таку нестійку країну зі спадку Радянського союзу Захід не зміг би перетравити, тим паче, що Україна за площею і за населенням дуже велика. Для Києва відкривається тепер фаза рішень. Країна повинна швидко позбутися радянського баласту та модернізуватися. Зауваження з Брюсселя спонукають до цього, однак зрештою усе залежатиме лише від волі самої України: чи зможе вона якогось дня здатися Заходу привабливою. Словаччині, приміром, колись вже доводилося це засвідчувати: за прем’єрства Мечьяра їй відмовили в членстві, однак нині вона є поважним членом обох союзів, - підкреслює SÜDDEUTSCHE ZEITUNG.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект