НОВИНИ

24.10.2005 | Романа Абрамовича знову обрано губернатором Чукотки
Джерело - Korespondent.net

Дума Чукотського автономного округу Росії в п’ятницю, 21 жовтня, наділила Романа Абрамовича повноваженнями губернатора. За кандидатуру відомого бізнесмена, власника англійського футбольного клубу "Челсі", яку запропонував раніше президент РФ Володимир Путін, проголосували 11 депутатів, проти – жоден.

 

В окружній думі 13 депутатів, двоє народних обранців не змогли прибути до Анадиру з районів через негоду. Голосування було таємним. Для ухвалення позитивного рішення щодо кандидатури найвищої посадової особи Чукотського АТ досить було сім голосів.

Кандидата в губернатори депутатам представив повноважний представник президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Костянтин Пуліковський, котрий спеціально прибув в округ.

Кандидатуру Абрамовича запропонував на розгляд думи автономії президент Росії Володимир Путін 15 жовтня. Термін повноважень Абрамовича як чинного губернатора Чукотки минав 24 грудня 2005 року.

Рятівник Чукотки

Ще кілька місяців тому Абрамович, котрий продав майже всі свої російські активи і більшу частину часу живе у Великобританії, давав зрозуміти, що не хоче залишатися на посаді губернатора.

Однак Кремлю вдалося переконати його змінити думку.

Постійний представник президента на Далекому Сході Костянтин Пуліковський заявив, що рішення Абрамовича пов’язане з тим, що багато проектів, які він започаткував, почнуть приносити віддачу лише у 2008-2009 роках.

Як приклад він навів розробку золоторудних родовищ регіону.

"Зараз ми бачимо, що це не зупиниться", – заявив Пуліковський.

Сам Абрамович серед пріоритетів розвитку регіону на найближчі роки назвав будівництво інфраструктури віддалених селищ округу, а також оптимізацію фінансової системи регіону.

За роки правління Абрамовича Чукотка зробила різкий ривок вперед у своєму економічному розвитку.

Так, лише за минулий рік ріст у таких галузях як сільське господарство і видобуток срібла сягнув 35-40%, а частка населення з доходами нижчими від прожиткового мінімуму зменшилася вдвічі.

Колись один із найзбитковіших регіонів Росії, Чукотка цього року домоглася того, що доходи бюджету регіону зрівнялися з дотаціями федерального центру.

Заслугою Абрамовича називають насамперед успішну боротьбу з головним бичем регіону – пияцтвом, а також практично повну відмову від готівки на користь електронних карток.

Сам Абрамович щойно продав державному "Газпрому" компанію "Сибнефть", і тепер його основним бізнесом є англійський футбольний клуб "Челсі".

Після арешту голови ЮКОСу Михайла Ходорковського Абрамовича називали серед найбільш імовірних майбутніх мішеней російських силовиків, однак тепер більшість оглядачів кажуть, що в губернатора-олігарха складаються чудові відносини з Кремлем.

Тим часом, ще одного великого російського підприємця, Віктора Вексельберга, називали найбільш імовірним кандидатом на посаду губернатора сусіднього з Чукоткою Камчатського регіону.

У четвер повпред Пуліковський заявив, що він може ним стати після об’єднання Камчатської області з Коряцьким автономним округом, що завершиться за два роки.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект