НОВИНИ

19.10.2005 | Американська компанія подала в суд на Україну через "Криворіжсталь"
Джерело - Українська правда

Про це повідомляє прес-служба "Інвестиційно-Металургійного союзу" в середу.

Якщо ж заплановані торги відбудуться, компанія "Еддокс" має намір вимагати від України й переможця нових торгів відшкодування всіх збитків, понесених американською компанією.

Корпорація "Еддокс" є інвестором одного з учасників "ІМС" – Нижньодніпровського трубного заводу. "ІМС" здобув перемогу в ході тендера по приватизації "Криворіжсталі" у червні 2004 року.

"Цей випадок повернення в державну власність одного з найбільших українських промислових активів є неправомірним, і таким що суперечить законодавству України й порушує права не тільки консорціуму "ІМС", але й корпорації "Еддокс" (США), - прокоментував даний судовий позов представник "ІМС".

За її словами, мета цього позову - "захистити інвестиції, право приватної власності й забезпечити економічну стабільність працівників "Криворіжсталі".

У позові стверджується, що уряд України й переможець запланованих на 24 жовтня торгів прагнуть окремо або спільно позбавити "ІМС" контролю над комбінатом "Криворіжсталь" і передати комбінат новому приватному власнику.

У позові говориться про те, що реприватизація "Криворіжсталі" веде до втрати корпорацією "Еддокс" вартості американських депозитарних розписок (АДР), які належать Нижньодніпровському трубному заводу, тому що "Криворіжсталь" є одним з найбільш значних активів НТЗ.

Корпорація "Еддокс" стверджує, що ці дії призвели до порушення умов контракту, на підставі якого "ІМС" придбав державний пакет акцій комбінату "Криворіжсталь" у червні 2004 року.

Корпорація також стверджує, що своїми діями, які ведуть до втрати корпорацією "Еддокс" вартості АДР, відповідачі перешкоджають виконанню умов контракту, на підставі якого Банком Нью-Йорка були випущені ці депозитарні розписки.

"Еддокс" володіє цінними паперами Нижньодніпровського трубного заводу (НТЗ) у вигляді американських депозитарних розписок, зареєстрованих Комісією з цінних паперів і бірж США.

НТЗ - одна з дев'яти компаній, що входять до складу консорціуму "ІМС", який придбав акції металургійного комбінату "Криворіжсталь" у держави в червні 2004 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект