НОВИНИ

19.10.2005 | Українці не знають, що таке НАТО
Джерело - Українська правда

Про це в інтерв'ю Бі-Бі-Сі заявив директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.

"Українці непоінформовані, що таке НАТО. Мало хто може відповісти, навіщо йому особисто це членство в НАТО. Тому потрібна ширша інформаційна кампанія, яку повинна проводити держава для роз'яснення, що є НАТО і навіщо Україні туди вступати", – сказав він.

Кучерів назвав причини цього явища: "Перша, це – історична традиція, коли влада мало веде діалог з громадянами і не пояснює логіку своїх дій. Це стосується не лише НАТО, а більш широкого аспекту проблем."

"Друге це – те, що за попереднього режиму, режиму Кучми, використовувалася пронатівська фразеологія, але фактично нічого не робилося, для того щоб поінформувати громадян про НАТО", – вважає експерт.

Кучерів також заявив, що є група політичних сил, які виступають проти вступу України до НАТО.

"Я би сказав, що це олігархи, колишні комсомольці, партноменклатурники, які не зацікавлені, аби в Україні були прозорі процедури, які діють за правилами демократичних країн. Є також сили, які ведуть таку тупу антинатівську пропаганду", – сказав він.

Водночас експерт вважає, що держава повинна вести інформаційну кампанію, інформувати громадян про свої дії, про свої пріоритети.

"Йдеться не тільки про НАТО, а й про вступ, скажімо до СОТ, чи вступ до ЄЕП, про стосунки з Росією... Тут є цілий комплекс проблем. Йдеться про системні зміни в управлінні української держави, коли громадяни повинні брати більшу участь в прийнятті політичних рішень і будуть поінформовані більше владою про її дії. Тобто влада повинна бути більш підзвітною", – переконаний Кучерів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект