НОВИНИ

18.10.2005 | Україну закликають звільнити лідера азербайджанської опозиції
Джерело - Кореспондент

Блок опозиційних політичних партій Азербайджану "Азадлик" закликає Україну звільнити лідера однієї з партій, яка входить до блоку, колишнього спікера парламенту Азербайджану Расула Гулієва. Про це заявило представництво блоку "Азадлик" в Україні.

Відповідно до повідомлення, "Азадлик" закликає владу України діяти відповідно до норм міжнародного законодавства й утриматися від втягнення у штучно створену владою Азербайджану ситуацію, що може зашкодити іміджу України як демократичної країни.

Расу Гулієв є лідером Демократичної партії Азербайджану, однієї з 3 партій-співзасновників опозиційного блоку "Азадлик" ("Свобода").

Затримання

Лідеру Демократичної партії Азербайджану Расулу Гулієву не вдалося повернутися до Баку після 9-літньої еміграції. Його затримали в Сімферополі.

Гулієв повідомив "Радіо Свобода", що летів до Баку з Лондона, але в столиці Азербайджану його літаку на дали дозволу на посадку. Унаслідок літак сів у Сімферополі, де Гулієва і затримали на прохання азербайджанської влади, передане через Інтерпол.

Влада Азербайджану звинувачує Гулієва в розкраданнях. Опозиція вважає ці звинувачення політично мотивованими.

Українська влада веде переговори з азербайджанською і наголошує, що Гулієва не заарештовано, а затримано до з’ясування всіх обставин.

Рішення щодо екстрадиції колишнього спікера азербайджанського парламенту Расула Гулієва прийматиме Генеральна прокуратура України і Міністерство закордонних справ, заявив глава МВС України Юрій Луценко.

"У мене є інформація про затримання співробітниками Бюро Інтерполу у зв’язку з виставленою на нього "червоною карткою" міжнародного розшуку екс-спікера Азербайджану. На цей момент ми передали інформацію про це до Генеральної прокуратури й до Міністерства закордонних справ України, і тепер ця справа перебуває в їхньому провадженні", - сказав Юрій Луценко в понеділок в ефірі "5-го каналу".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект