НОВИНИ

17.10.2005 | Затверджено нову структуру РНБО України
Джерело - Кореспондент

Президент зменшив граничну чисельність апарату РНБО з 281 до 241 осіб.

Відповідно до указу, структуру Ради нацбезпеки складають її секретар, перший заступник і чотири заступники, служба секретаря, служба зі зв’язків з громадськістю, контрольне управління і юридична служба.

Напрями ведуть департаменти з питань військової безпеки; з питань зовнішньополітичних аспектів національної безпеки; з питань економічної, соціальної й екологічної безпеки; з питань державної безпеки.

У РНБО також буде Департамент організаційно-технічного забезпечення, Управління стратегічних розробок і Служба забезпечення діяльності Комітету з питань розвідки.

Протягом місяця секретар РНБО Анатолій Кінах повинен подати пропозиції зі створення при РНБО експертної громадської ради.

Президент також змінив порядок призначення голови Комітету з політики військово-технічного співробітництва й експортного контролю при Президенті. Тепер його призначатиме глава держави за спільним поданням секретаря РНБО і голови Секретаріату Президента.

Ющенко також ухвалив, що секретарем цього комітету за посадою є керівник відповідного структурного підрозділу апарату РНБО. Організаційне, експертно-аналітичне, інформаційне й інше забезпечення комітету здійснює відповідний підрозділ апарату Радбезу.

Згідно з новим положенням про апарат РНБО, він здійснює поточне інформаційно-аналітичне й організаційне забезпечення роботи Радбезу. Апарат готує матеріали на засідання РНБО, проекти рішень ради й указів Президента про введення їх у дію.

Апарат також контролює виконання рішень РНБО.

Він бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів, міжнародних договорів й інших документів з національної безпеки й оборони, готує висновки стосовно проектів таких нормативно-правових актів.

Загальне керівництво Апаратом здійснює секретар РНБО.

Зокрема, він організовує підготовку пропозицій з перспективного і поточного планування роботи Ради, подає на розгляд Президентові проекти актів із введення в дію рішень РНБО і реалізації основ внутрішньої і зовнішньої політики в сфері безпеки.

Він може порушувати питання про відповідальність чиновників за результатами контролю виконання рішень РНБО.

Секретар Ради інформує Президента і членів РНБО про процес виконання рішень, а також за дорученням Президента – про стан реформування і розвитку Збройних сил, інших військових формувань, їхньої боєздатності, здійсненні правоохоронними органами профілактики і боротьби зі злочинністю.

Він координує роботу тимчасових міжвідомчих комісій, робочих і консультативних органів Ради.

За поданням Президента він представляє позицію РНБО у Верховній Раді, у відносинах з виконавчою і місцевою владою, партіями і громадськими організаціями, засобами масової інформації і міжнародними організаціями.

Секретар РНБО може вносити до органів виконавчої влади обов’язкові для розгляду пропозиції і рекомендації з національної безпеки й оборони, поліпшення координації між цими органами в цій сфері.

Секретар РНБО також погоджує проекти указів Президента з питань національної безпеки, зокрема щодо призначень на посади у виконавчій владі, пов’язані з національною безпекою й обороною.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект