НОВИНИ

17.10.2005 | Ющенко про СОТ, ЄС і НАТО
Джерело - УНІАН

Він розповів, що Україна підписала майже 40 двосторонніх проколів про взаємний доступ товарів, ухвалено 10 законів, що відповідають ключовим вимогам ринку, залишилося прийняти 10 поправок до діючих законів. “Наступного тижня ми спробуємо половину з них імплементувати”, - сказав В.Ющенко.

Він висловив сподівання, що 1 грудня на засіданні СОТ буде поставлено питання про членство України в цій організації.

На запитання, наскільки серйозно Україна налаштована щодо членства в ЄС і якими є часові параметри, Президент зазначив, що членство України в Євросоюзі є стратегічною метою України.

“В нас є план дій Україна-ЄС, розрахований на три роки. За ці три роки Україна має отримати статус України з ринковою економікою - і ми це зробимо в цьому році. Вступити в СОТ - зробимо в цьому році. Наступного року розпочати переговори про зону вільної торгівлі. І останнє - розпочати переговори про асоційоване членство”, - сказав В.Ющенко.

Він також повідомив, що з квітня Україна перейшла “на план інтенсифікованого діалогу з НАТО”.

На запитання, як Україна планує врівноважувати ці стосунки з політикою щодо Росії, Президент зазначив, що Україна співпрацює з Росією, керуючись двома принципами: “це відповідає національним інтересам України, принцип наших стосунків на Сході не повинен суперечити нашій співпраці із Заходом”.

В.Ющенко наголосив, що Україна не базує свою політику на принципі або-або. “Це не політика проти когось, це політика реалізації наших національних інтересів. Коли ж ми говоримо про стосунки з Росією, це - великий сусід, і нам не треба ні з ким сваритися. В тому числі і з Росією”, - сказав він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7797. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект