НОВИНИ

13.10.2005 | Авторитет Меркель під сумнівом
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За Анґелу Меркель повинен ще проголосувати парламент. Теоретично вона може зазнати поразки. Вільні демократи - ще зовсім недавно бажані партнери блоку ХДС/ХСС по правлячій коаліції - дали зрозуміти, що вони не підтримають кандидатуру Меркель. Те саме мають намір зробити „зелені” та Ліва партія. До них можуть додатися й соціал-демократи, які не хочуть бачити Меркель на посаді канцлера. Керівництво СДПН вже почало „обробку” своїх депутатів з тим, щоб вони підтримали рішення партійних органів, які погодилися з призначенням Меркель головою уряду. Однак багато парламентарів від СДПН переконані, що Меркель не здатна очолити Кабінет. Це означає, що в ході голосування можливі сюрпризи, - припускає DER MORGEN.

Люксембурзька газета LUXEMBURGER WORT аналізує:

Те, що СДПН не буде зручним партнером для ХДС/ХСС було зрозуміло вже з більш ніж жорсткого початку переговорів у Берліні. Однак Анґела Меркель матиме проблеми не лише з майбутніми соціал-демократичними партнерами в уряді. Її здатність задавати напрям на посаді федерального канцлера поставив під сумнів, принаймні опосередковано, навіть глава ХСС Едмунд Штойбер. Німецьке партійне середовище, очевидно, ще не дозріло до того, щоб без застережень сприйняти жінку як найвищий політичний авторитет, - констатує LUXEMBURGER WORT.

Впливова австрійська газета DER STANDARD висловлює таку думку:

Наскільки малою буде влада Меркель і наскільки великим буде її безсилля, коли вона отримає ключі від кабінету Шредера, показав у вівторок Едмунд Штойбер, поставивши під сумнів її здатність задавати стратегічний напрямок розвитку. Важливі речі можуть вирішуватися лише в коаліційній комісії, адже там присутня сувора Баварія, котра уважно стежить за процесами. Більшого політичного приниження неможливо собі уявити. Меркель доклала надзусиль, щоб отримати посаду канцлера. Одначе, щоб на цій посаді утриматися, зусиль їй потрібно буде докласти ще більше, - прогнозує DER STANDARD.

Німецька газета KÖLNER STADTANZEIGER звертає увагу на такий аспект:

Ані Шредер, ані Меркель досі ще не намагалися по-справжньому завоювати прихильність громадян, переконати їх у необхідності здійснення змін, враховувати їхні заперечення та побоювання. У цьому вони дуже подібні один до одного. Федеральний президент Горст Келер теж до останнього часу особливо не переймався турботами інших. Анґела Меркель має можливість зробити висновки з помилок Шредера. Якщо їй та її великій коаліції вдасться залучити до процесу реформ середні верстви населення, то від цього виграє вся Німеччина. І тоді голоси виборців не пропадуть даремно, - підкреслює KÖLNER STADTANZEIGER.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5803. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект