НОВИНИ

13.10.2005 | Росія погрожує нелояльним сусідам економічним тиском
Джерело - Korespondent.net

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що головним дипломатичним ресурсом його країни є газ, нафта й електроенергія, і пообіцяв застосовувати проти недостатньо лояльних сусідів по СНД "весь різноманітний арсенал засобів економічного тиску".

 

За інформацією "Независимой газеты", про це глава російського МЗС заявив у середу, 12 жовтня, на закритому засіданні Ради Федерації.

"Сьогодні в міністерстві закордонних справ є розуміння того, на якому етапі співробітництва із СНД ми перебуваємо й у якому напрямі нам далі рухатися", - повідомив виданню голова комітету Ради Федерації з оборони Віктор Озеров.

Посилаючись на Лаврова, він зазначив, що існує "загальна концепція про те, що взаємовигідність економічного співробітництва зводиться зокрема і до того, щоб діяти не на шкоду своїм нафтогазовим компаніям".

Що стосується "нелояльності", то, за словами Озерова, серед проблемних питань у відносинах із сусідами Лавров виділив таке: "яким чином такі держави, як Україна, Грузія й Азербайджан, вибудовують свої відносини з Євроатлантичним співтовариством – можливо, на шкоду традиційно сталим зв’язкам з Росією". Особливу увагу, як зазначив Озеров, Лавров приділив "готовності Російської Федерації перейти на торгівлю енергоресурсами за світовими цінами" у відносинах із країнами СНД.

"Якщо, наприклад у Грузії ціни на газ будуть збільшені вдвічі, навряд чи це вітатиметься грузинським керівництвом, - повідомив Озеров. - Будемо, як сказав Лавров, дуже уважно оцінювати от цей вектор, тобто ті, хто більше розгортається і зацікавлений у співробітництві з Росією, одержуватиме певні преференції, зокрема і грузинська влада".

Лавров називає ціну дружби з Росією

Раніше Сергій Лавров заявив, що країни, з якими в Росії склалися дружні відносини, можуть розраховувати на пільги в економічній сфері.

"Ті, хто йде з нами на тісні дружні відносини, можуть розраховувати на пільги. Всі інші повинні виходити зі звичайних ринкових відносин із усіма фінансовими наслідками, що випливають", - сказав Лавров, виступаючи в межах урядової години у Державній Думі.

Керівник російської дипломатії зазначив, що економічні санкції щодо країн, у яких з Росією поганий рівень політичних відносин, є непродуктивним заходом.

"Я гадаю, що треба використовувати свої економічні важелі не для того, щоб когось карати або зривати образу, а для того, щоб підтримувати наші політичні інтереси", - сказав Лавров.

За словами міністра, Росія розвиває свої порти на Балтійському морі, що викликає з боку прибалтійських країн докори в дискримінації їхніх портів. "Але це не так, і ми просто розвиваємо наші порти", - сказав Сергій Лавров.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект