НОВИНИ

12.10.2005 | Адвокат Ходорковського Роберт Амстердам: “В Росії беззаконність держави поєднується зі страхом її лідерів втратити владу”
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

“Справа Ходорковського – це політична справа, оточена масовою пропагандистською кампанією Російської влади”, - заявив в інтерв’ю для радіо “Свобода” один з адвокатів Міхаїла Ходорковського, канадський правник Роберт Амстердам, якого наприкінці минулого місяця в Москві позбавили російської візи. Про це він розповів у ексклюзивному інтерв’ю радіо “Свобода”.

Адвокат з Торонто Роберт Амстердам, котрий вів справу Михаїла Ходорковського від 2003-го року, вважає, що за 24 місяці російська влада невпізнанно змінила цю країну. Історично, говорить Амстердам, російське кримінальне судочинство завжди було великою проблемою.


Роберт Амстердам:

Звинувачувальні вироки зараз виносять в 99-ти випадках, особливо в тих справах, які не розглядає суд присяжних. Виконавча влада відверто контролює суди, здебільшого в політичних процесах – там цей контроль абсолютно повний.

У справі Ходорковського було таке відверте порушення норм закону і права, що мені навіть важко назвати це судом. Це показовий процес, але без тієї “вишуканості”, з якою проводились показові процеси 20-30-тих років.

Людмила Литовченко:

На думку одного із захисників Міхаїла Ходорковського, канадського адвоката Роберта Амстердама, в Росії в судовому процесі звинувачення і захист не мають рівних прав.

Роберт Амстердам:

Прокуратура накладає руку на все, що роблять судді. Контроль прокурора в перебігу судового процесу, фактично, необмежений. У нашому випадку, наприклад, багато свідків не змогли дати свідчень, а допит свідків звинувачення вів сам прокурор, до того ж так, як це неможливо у збалансованому судовому процесі.

Людмила Литовченко:

На запитання радіо “Свобода” про подальші кроки захисту пана Ходорковського, Роберт Амстердам відповів, що одним з можливих варіантів буде звернення до Європейського суду з прав людини.

Роберт Амстердам:

Страсбург – це один з можливих варіантів. Зрозуміло, що безкарність, з якою діють пан Путін і Кремль, має стати предметом розгляду західних держав. Але ми не можемо чекати суду в Страсбурзі. Слід діяти і напряму ставити питання про безкарність, і донести до західних урядів, що така поведінка може бути небезпечною і для них, а не лише для Ходорковського.

Людмила Литовченко:

В перебігу розмови канадський адвокат Роберт Амстердам кілька разів наголошував на тому, що процес над паном Ходорковським має всі ознаки політичного. В такому разі як Ви визначаєте політичний процес?

Роберт Амстердам:

Це справа, яка не має жодних законних підстав. Справа, побудована на тому, що закон – це знаряддя виконавчої влади в боротьбі з політичними опонентами. І це стандартна практика в Радянському Союзі. І пан Путін скористався нею в сучасній Росії проти інших своїх політичних опонентів.

А зараз ще й кампанія, в тому числі пропагандистська проти адвокатів. Це небезпечна ескалація окремих, найнегативніших моментів колишньої системи.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект