НОВИНИ

12.10.2005 | Туск та Качинський сперечатимуться за лівих
Джерело - ProEUROPA

Обидва кандидати у президенти Польщі Дональд Туск та Лех Качинський, які пройшли до 2 туру, боротимуться за голоси лівого електорату.
 
Про це пише  газета "El Pais".
 
Видання нагадує, що неоліберальний кандидат від «Громадянської платформи» Дональд Туск лише на 3% випередив свого головного суперника – консерватора від партії «Право і справедливість» Леха Качинського.
 
Неочікувано високий результат показав на виборах Анжей Леппер, лідер популістської партії «Самооборона», пише газета. Видання нагадує, що і Туск, і Качинський є вихідцями з легендарної «Солідарності», але між ними є суттєва різниця. Так, врівноважений ліберал Туск отримав підтримку молоді, жителів міст, тоді як націоналістичний поборник суспільно-христианського капіталізму Качинський може розраховувати на підтримку старшого покоління виборців, мешканців сіл.
 
Тепер обидва суперники боротимуться за голоси лівих. При цьому представники соціал-демократів чинний президент Польщі Олександр Кваснєвський та лідер SLD Марек Боровський вже натякнули, що підтримають Туска. Причина – радикальний намір Качинського звести рахунки з комуністичним минулим Польщі, що не надто може влаштовувати лівих пост комуністів у Польщі, які зараз відходять від влади.
 
Водночас Леппер, якого підтримало майже 15% виборців, дає шанс сподіватися на співпрацю у другому турі Качинському.
 
"El Pais" пише, що Леппер хоче в обмін перегляду умов вступу Польщі до ЄС, які на його думку, шкодять 90% польських сільських господарств. Також Леппер проти вступу країни до зони євро.
 
Другий тур президентських виборів у Польщі відбудеться 23 жовтня.
 
За офіційними даними ДВК, після обробки 100% бюлетенів у першому турі виборів Д.Туск (Donald Tusk), лідер праволіберальної партії "Громадянська платформа", набрав 36,33% голосів виборців.
 
На другому місці - Лех Качинський (Lech Kaczynski), мер Варшави, консервативна партія "Право і справедливість" - 33,10%.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект