НОВИНИ

11.10.2005 | „Щоб землетрус в Пакистані не перетворився на політичний”
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

2005-ий рік наче хтось прокляв, пише французька газета LIBERATION з приводу стихійних лих:

Цунамі, урагани, повені, землетруси, лісові пожежі. Утім, де б ці стихійні лиха не відбувалися - в Новому Орлеані чи в Пакистані - такі катастрофи завжди важче вдаряють по бідних, аніж по багатих. (...) Спільне почуття солідарності є необхідним - воно рятуватиме життя та цілитиме рани. Утім, через півроку або через рік слід обов’язково поглянути, що станеться з добрих вчинків світової спільноти і як на місці розподілятиметься гуманітарна допомога, коли журналістські відеокамери та закордонні рятівники повернуться у свої країни, - зазначає LIBERATION.

Тему продовжує німецька FRANKFURTER RUNDSCHAU:

Захід має не лише моральний обов’язок висловити людям у Пакистані свою солідарність. З політичного погляду також дуже важливо допомогти ісламській країні в біді. Насправді немає, мабуть, нічого небезпечнішого, аніж змусити людей у Пакистані думати, що Захід залишить їх на самоті з лихом. Ця південноазіатська країна є справжньою політичною порохівницею. У прикордонних районах з Афганістаном все ще переховується багато прихильників Талібану, Аль-Каїди та інших екстремістських угруповань. (...) І хоча президент Пакистану Мушараф після подій 11 вересня 2001 року виступив на боці США в антитерористичній боротьбі, у власній країні він наштовхнувся на потужну критику та опір фундаменталістів, - нагадує FRANKFURTER RUNDSCHAU.

Ще одна німецька газета GENERAL-ANZEIGER висловлює таку думку:

Світова спільнота хоче запобігти тому, щоб підземні поштовхи перетворилися на політичний землетрус у цьому нестабільному регіоні. Однак допомога в момент катастрофи є однією стороною справи, а міркування про те, як у майбутньому знизити кількість жертв, - іншою. Природу не можна підкорити, утім, людина може навчитися ліпше справлятися з тими небезпеками, котрі виходять від природи. Той, хто займається вирубкою лісу, мав би не дивуватися, що зсуви ґрунту, викликані чи то дощем, чи то землетрусом, стануть смертельною небезпекою. Настав час зробити правильні висновки, - стверджує GENERAL-ANZEIGER.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект