НОВИНИ

10.10.2005 | В США та Європі насторожені китайською експансією
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Економіка Китаю продовжує інтенсивно рости. В цьому році китайські економісти розраховують на потрійне збільшення позитивного сальдо торгового балансу країни. Згідно з попередніми оцінками міністерства торгівлі КНР, профіцит торгового балансу Піднебесної в цьому році сягне рекордної величини в сто мільярдів американських доларів.

Нагадаємо, що прямо протилежна картина спостерігається в найбільшій економічній системі планети – Сполучений Штатах Америки. Торговий дефіцит США склав минулого року 162 мільярди доларів. Натомість обсяги китайського експорту продовжуватимуть зростати. Відповідно до прогнозів аналітиків,  тільки в цьому році він повинен збільшитися ще на 30 відсотків.

Разом із зростанням китайського експорту зростає і невдоволення торговою експансією Китаю на світових ринках. Слідом за Америкою обмеження на імпорт китайського текстилю запровадив Євросоюз. В Європі та США переконані, що китайці грають нечесно. На думку експертів, китайська валюта юань на даний час котується на 40 відсотків нижче своєї реальної вартості, що дає можливість китайським компаніям пропонувати свої товари дешевше ніж конкурентам із США, Європи чи Японії.

У зв’язку з цим міністерство торгівлі Китаю виступило з попередженням про можливе посилення напруженості в міжнародних торгових стосунках, а також можливому посиленні тиску на китайський уряд з метою змусити його підвищити курс китайської валюти юаня.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект