НОВИНИ

10.10.2005 | Через зіткнення у Баку поранено і затримано десятки опозиціонерів
Джерело - Korespondent.net

У Баку в неділю, 9 жовтня, близько двох годин тривали вуличні бої між силами поліції і маніфестантами, унаслідок чого десятки прихильників опозиції, зокрема й кандидати в депутати, були жорстоко побиті.

 

Поліція Баку вкотре припинила спробу опозиції провести мітинг у центрі міста. Підрозділи поліції і внутрішніх військ Азербайджану блокували маршрути, якими опозиціонери збиралися пройти ходою і провести мітинг.

Близько двох годин тривали вуличні бої між силами поліції і маніфестантами, під час яких десятки прихильників опозиції, зокрема й кандидати в депутати, були жорстоко побиті. Деякі з них отримали травми голови, кілька людей знепритомніло від завданих побоїв.

Бригади швидкої допомоги доправляли поранених у лікарні або надавали їм допомогу в штаб-квартирі партії Народного фронту, яка у вечірні години нагадувала польовий госпіталь.

Постраждало десять журналістів, двоє з них доправлені в реанімацію.

Бакинська поліція заявила про арешт близько 30 маніфестантів. Відповідно до інформації опозиційних джерел, затримано більше двохсот маніфестантів.

Голова партії Народного фронту Алі Керімлі заявив журналістам, що сили поліції в неділю були особливо жорстокими. За його словами, лікарні відмовлялися приймати потерпілих, лікарі погодилися надати їм допомогу лише після переговорів з керівництвом лікарень.

Азербайджанська поліція пояснює все інакше. "Активісти радикальних опозиційних партій невеликими групами порушували громадський порядок у багатолюдних частинах міста з інтенсивним рухом. Загальна кількість учасників акції не перевищувала 400 осіб. Поліція вжила заходів для запобігання несанкціонованої акції. 28 учасників акції, які найбільш злісно порушували громадський порядок і не підкорилися вимогам поліції, були затримані", - зазначається в повідомленні Головного управління поліції міста.

Також у повідомленні наголошується, що 11 поліцейських отримали травми під час зіткнення з учасниками мітингу.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект