НОВИНИ

10.10.2005 | Єхануров сподівається на вступ до ЄС, а голова Єврокомісії нічого не обіцяє
Джерело - Українська правда

Україна вважає початок переговорів про членство Туреччини у Європейському Союзі сигналом того, що сподівання Києва щодо залучення до ЄС і надалі залишаються живими.

Про це йдеться у матеріалі часопису "Файненшл Таймс" під назвою "Турецькі переговори з Європейським Союзом надають надію Києву", повідомляє ВВС.

"Файненшл Таймс" наводить коментар прем’єр-міністра України Юрія Єханурова, який зазначив, що Україна пильно спостерігає за переговорним процесом з Туреччиною.

Найважливіше у цьому на думку українського прем'єра, як пише часопис, це те, що процес розширення Євросоюзу не зупинився.

Єхануров також додає, що Україна хотіла просунутись до Євросоюзу пришвидшивши ринкові реформи та встановивши чітку систему законів.

Зокрема український прем'єр наголосив на бажанні завершити "реприватизацію" компаній чия купівля супроводжувалась корупцією чи протизаконними діями.

"Минулого тижня виступаючи після низки зустрічей у Європейській Комісії прем'єр Єхануров", - пише ФТ, - "знайшов певне заспокоєння у словах голови Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, який надав свою підтримку Києву, втім зупинився власне не пообіцявши конкретно Україні можливого членства у Європейському Союзі".

Баррозу заявив, як пише часопис, що двері ЄС й надалі відкриті і майбутнє України у Європі.

"Файненшл Таймс" пише, що Єхануров заявив: "Подібні коментарі особливо постають важливим моментом у справі перемоги у внутрішньо-українських дебатах щодо просування ближче до ЄС".

Однак часопис так само додає, що багато з офіційних представників Європейського Союзу у приватних розмовах висловлюються досить скептично щодо можливості набуття Україною членства у ЄС надто після негативних результатів референдумів з питання Європейської конституції у Франції та Нідерландах.

Саме цей негативний результат на думку деяких представників ЄС продемонстрував подальше вороже ставлення до розширення Європейського Союзу.

Часопис підсумовує, що частиною угоди на якій ґрунтується початок переговорів з Туреччиною, Євросоюз подав наголос на певні межі у майбутньому на процес розширення ЄС, що у свою чергу на думку "Файненшл Тайм" зможе занепокоїти України.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8152. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект