НОВИНИ

07.10.2005 | Початок кінця політичної кризи в Німеччині
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейська преса слідкує за складним процесом формування урядової коаліції в Німеччині. Про зміст тривалих консультацій між соціал-демократами та представниками християнських партій громадськості відомо мало, тому оглядачі намагаються вхопитися за будь-який непрямий сигнал, аби вгадати, як розвиватимуться події далі. Після чергового раунду переговорів газета LA REPUBBLICA з Рима звертає увагу на таку тенденцію:

„Здається, вимальовується силует майбутнього консенсусу. Велика коаліція між ліво-центристами і право-центристами, на яку покладають надії щодо проведення необхідних країні реформ та відновлення економічного зростання, здається раптом досить близькою. Тепер бракує лише імені канцлера, але схоже, що вже найближчим часом воно буде названо. Таким є початок кінця політичної кризи в Німеччині. Європа сподівається, що період стагнації у найважливішій країні ЄС скоро мине. Судячи з усього, в Берліні минає і ера Шредера”, - відзначає LA REPUBBLICA.

Інше італійське видання CORRIERE DELLA SERA з Мілану також бачить зрушення в урядових переговорах і  намагається спрогнозувати, якою буде ціна канцлерського портфелю:

„Не слід виключати сюрпризів в останню хвилину, але чергова зустріч лідерів провідних партій Німеччини, певно, слугуватиме визначенню політичної ціни, яку ХДС/ХСС мають заплатити соціал-демократам, аби таки отримати право очолити уряд великої коаліції. В якості платіжного засобу можуть виступити портфель міністра фінансів, міністра закордонних справ, а також крісло голови парламенту, яке зазвичай має відходити в розпорядження найсильнішої фракції”, - зазначає CORRIERE DELLA SERA.

Швейцарське видання TAGES-ANZEIGER вважає, що компроміс між провідними партіями можливий, проте майбутньому канцлерові доведеться нелегко:

„З точки зору змісту своїх програм обидві народні партії Німеччини є значно ближчими, ніж вони досі хотіли визнавали. Очевидно, настав момент, коли лідери політичних сил були вимушені відкинути упередження і визнати можливість порозуміння. ХДС з повним правом розраховує на посаду канцлера, що за традицією демократії відходить більшій фракції. Однак Анґела Меркель наштовхнеться на ту проблему, що у неї нині немає підтримки більшості громадян і, відповідно, більшості депутатів Бундестагу. Згодом до цього можуть додатися і проблеми з підтримкою у лавах власної партії”, - припускає TAGES-ANZEIGER.

Газета LÜBECKER NACHRICHTEN вітає наближення розв’язки „канцлерського покеру”, як називають нинішню політичну ситуацію німецькі оглядачі. Проте видання з гіркою іронією оцінює післявиборні реалії:

„У Берліні починають вголос говорити про те, що велика коаліція є ледь не щастям для країни, що СДПН і ХДС/ХСС у спільному уряді зможуть черпати широкий потенціал спільних бачень. Як чудово... Як перспективно... Виборчої кампанії із її затятим протистоянням і взаємними звинуваченнями ніби і не було. Всі роблять вигляд, ніби Штойбер і Меркель, Шредер і Мюнтерферінґ, які сидять нині за столом переговорів, є переможцями виборів. Проте насправді всі вони зазнали поразки. І все одно тепер вони домовляються про таку політику, яку кожен із них по-своєму таврував перед виборами. Те, що вони разом робитимуть, тоді вони називали „політикою чортівні”, - нагадує LÜBECKER NACHRICHTEN.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект