НОВИНИ

08.08.2016 | Турецький потік: Путін спробує "улестити" Ердогана за гроші Газпрому
Джерело - DW



Таке припущення висунув оглядач DW Андрій Гурков.

"Відродження проекту газопроводу "Турецький потік" стане, очевидно, найбільш зримим результатом зустрічі президентів Росії і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайїпа Ердогана, що має відбутися у вівторок, 9 серпня, у Санкт-Петербурзі. Якщо у Петербурзі домовляться прокладати лише одну нитку "Турецького потоку", а не хоча б дві, у виграші буде саме Анкара. Точніше, у програші опиниться Москва й особливо Газпром", - припускає експерт.

За словами оглядача, Путін, щоб покласти край газовому транзиту через Україну, звалить на "Газпром" майже непідйомний в умовах сьогоднішньої хронічної нестачі грошей тягар: витрачати непомірно великі суми на прокладення однієї нитки "Турецького потоку" на Чорному морі і практично одночасно будувати на Балтиці "Північний потік - 2" потужністю 55 мільярдів кубометрів. При цьому Ердоган, який "програв", отримає побудовану за рахунок Росії новеньку трубу без будь-яких транзитних ризиків, а разом з нею і дешевший газ, тому що, незалежно від можливої знижки, з відпускної ціни віднімуть витрати за нинішній транзит через кілька країн.

"Одна нитка потужністю 15,75 мільярдів кубометрів - найбільш затратний і невигідний для "Газпрому" варіант. Російській держкомпанії доведеться інвестувати кілька взятих у кредит мільярдів доларів на дороге прокладення труби по дну глибоководного Чорного моря і спорудження приймаючої інфраструктури тільки для того, щоб замінити цілком справно діючий маршрут, та ще, можливо, надати турецькій стороні знижку на газ, якої та наполегливо добивається", - пише DW.

Звичайно, ще одна, друга нитка не зробить проект прибутковим, але вона в перспективі хоча б трішки збільшить валютну виручку "Газпрому", оскільки дасть змогу через запланований трубопровід "Посейдон" забезпечувати газом Грецію й Італію. Проте віце-прем'єр Туреччини Мехмет Шимшек, який побував нещодавно в Москві, настійно говорив



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7955. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект