НОВИНИ

07.10.2005 | Талабані і Блер: військо в Іраку має лишитися
Джерело - Українська служба ВВС

Іракський президент Джалал Талабані зустрівся в Лондоні з британським прем’єром Тоні Блером, щоб обговорити підготовку до референдуму з приводу нового іракської конституції.


Іракський президент Талабані заявив, що дострокове виведення міжнародних військ з Іраку буде катастрофічним для демократії і перемоги над тероризмом:

"Для тих, хто закликає до виведення військ з Іраку, скажу, що я також хочу бачити завершення присутності міжнародних сил, але дії терористів тримають їх у країні. Дострокове виведення буде катастрофою для народу Іраку, для справи демократії і означатиме перемогу для тероризму."

Пан Блер заявив, що в Іраку відбувається процес, мета якого - забезпечити належну демократію.

Він наголосив на важливості присутності в Іраку Британії і США, аби гарантувати, що насильство не подавило прагнення іракців до свободи.

Іракський лідер також зустрінеться з представниками іракської громади в Британії під час свого триденного візиту.

Візит пана Талабані відбувається день по тому, як британські високопосадовці звинуватили Іран у постачанні зброї повстанцям в Іраку, яку застосовують проти британського війська.

Відповідаючи на запитання про такі звинувачення, Тоні Блер сказав, що він не може бути певен чи вони є правдою, але наголосив на тому, що немає виправдення для будь-якої сусідньої країни втручатися в Іраку.

Загострення насильства в Іраку, де базуються британські війська, збурило нові дебати у Британії з приводу того, як довго британське військо залишатиметься в тій країні.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект