НОВИНИ

07.10.2005 | Український інвестор випускатиме у Польщі Шевроле?
Джерело - ProEUROPA

Найвірогідніше у найближчий понеділок український концерн АвтоЗАЗ отримає від польського уряду акції автомобільного заводу FSO. Про це повідомив впливовому польському виданню „Газеті виборчій” речник Міністерства державного майна РП Януш Квятковський.
 
Газета нагадує, що в кінці червня польський уряд підписав угоду про продаж 19,9% пакету державних акцій підприємства українському концерну і український інвестор отримав контроль над польським підприємством: „Цей пакет дає право до понад 80% голосів на зібранні акціонерів спілки, отже забезпечує контроль над FSO”, пише газета.
Квятковський уточнив, що відповідні згоди на операцію польські міністерства та відомства вже надали, а інвестор вже сплатив за акції.
 
„За контрольний пакет акцій FSO Міністерство фінансів отримало символічні 100 злотих. Польське підприємство, яке все ще перебуває у складній ситуації після розриву з корейським Daewoo, своїм попереднім стратегічним інвестором, продана інвестору з України в обмін на інвестиційні зобов’язання – забезпечення робочих місць і початок випуску нової марки автомобіля”, пише „Газета виборча”.
 
Видання відзначає, що вже зараз FSO почало збільшувати випуск автомобілів Lanos та запчастин до нього. У вересні FSO випродуковав 4,9 тис. цих авто, а в четвертому кварталі польський завод планує вийти  на випуск 6 тис. авто щомісяця, сказав газеті керівник підприємства Януш Возняк.  
 
„Досі невідомо, яку нову модель почне випускати на FSO новий інвестор. За даними газети „Паркет”, найближчими місяцями FSO може розпочати монтаж автомобілів Chevrolet... За нашою інформацією, FSO може також розпочати комплектацыю частин до монтованого в Україні  Opel Astra Classic”, пише „Виборча”.
 
 
Як відомо, 30 червня в Польщі підписано Договір між Міністерством державного майна Республіки Польща та АТ "АвтоЗАЗ" про купівлю державного пакету акцій автомобільного заводу FSO.
 
В лютому ц.р. Українська автомобільна корпорація "УкрАвто", яка володіє "АвтоЗАЗом", викупила у банків близько 90% боргів Варшавської автомобільної фабрики (Fabryka Samochodow Osobowych, FSO, Польща).
У жовтні 2004 року польська газета "Жеч Посполита" написала, що "УкрАвто" викупила у польського банку Millennium S.A. борги FSO за 8 млн. дол. Тоді видання відзначило, що це перша угода, досягнута між потенційним стратегічним інвестором фабрики і одним із шести банків-кредиторів підприємства, свідчить про те, що "АвтоЗАЗ" стане-таки інвестором FSO.
 
FSO засновано в 1951 році і є одним із основних підприємств автомобільної індустрії Польщі з обсягом виробництва до 200 тис. автомобілів на рік. FSO виробляє моделі Daewoo Lanos і Daewoo Matiz.
 
80-90% вироблених на FSO автомобілів поставляються до України. Раніше керівництво української компанії заявляло про зацікавленість в інвестуванні у Варшавську фабрику.
 
У вересні 2004 року підприємство вирішило відмовитися від назви Daewoo-FSO Motor S.A., повернувши собі історичне ім´я Fabryka Samochodow Osobowych.
 
Польща близько 4 років шукає інвестора для Варшавського заводу, який "бідує" з моменту банкрутства корейської компанії Daewoo, що володіла фабрикою.
 
"УкрАвто" разом зі швейцарською Hirsh & Cie володіє "Запорізьким автомобільним заводом", виробничі потужності якого становлять 200 тис. автомобілів на рік.
 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект