НОВИНИ

07.10.2005 | Пентагону заборонили платити за авіабазу в Узбекистані
Джерело - Korespondent.net

Сенат США на засіданні пізно ввечері в середу, 6 жовтня, заборонив Пентагону будь-яким чином платити уряду Узбекистану за використання військово-повітряної бази "Карші-Ханабад" на території Узбекистану.

 

Відповідну поправку під номером 1978 до бюджетного законопроекту про оборонні витрати США на 2006 рік, який наразі розглядає сенат, ще у вівторок запропонувала група з п’яти американських сенаторів на чолі з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном.

У тексті поправки, яку Сенат затвердив у середу простим процедурним голосуванням, сказано, що протягом усього 2006 фінансового року з федерального бюджету США "заборонено використовувати кошти для сплати зарплатні, видатків чи інших витрат, пов’язаних із відшкодуванням чи іншою фінансовою компенсацією уряду Узбекистану за надання Сполученим Штатам послуг на базі "Карші-Ханабад" в Узбекистані".

Подаючи поправку, сенатор Маккейн сказав, що Пентагон ще влітку повідомив Сенату про свій намір виплатити уряду Узбекистану 23 мільйони доларів за використання бази "Карші-Ханабад".

Ухвалена поправка забороняє цю оплату на весь наступний рік, протягом якого сенат "ухвалить подальше рішення щодо доцільності поновлення заборони – або ж сплати", – повідомив Маккейн, з яким авторство заборонної поправки поділяють сенатори-демократи Джозеф Байден і Патрік Ліхі, а також сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Майкл Дівайн.

Сенатори обґрунтували свою позицію тим, що Узбекистан запропонував США залишити базу "Карші-Ханабад", а також тим, що узбецька влада відмовляється дозволити міжнародне розслідування трагедії в Андижані.

США орендують узбецьку авіабазу "Карші-Ханабад" з 2001 року для ведення операцій на території Афганістану.

У липні 2005 року Ташкент висунув вимогу, щоб американські війська протягом шести місяців залишили базу. Ця вимога пролунала після того, як Вашингтон критично сприйняв придушення узбецьким урядом заворушень в Андижані.

Ще раніше деякі члени Конгресу і Держдепартамент США закликали Пентагон не квапитися з оплатою бази.

Крім того, 30 вересня адміністрація Джорджа Буша заморозила виділення Узбекистану фінансової допомоги обсягом 21 мільйон доларів. Вашингтон дав зрозуміти, що це пов’язано з небажанням Ташкента провести незалежне розслідування травневих подій в Андижані.

Євросоюз також удався до санкцій проти Узбекистану за відмову співпрацювати у розслідуванні андижанских подій.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект