НОВИНИ

07.10.2005 | ЄС відкрив двері Єханурову
Джерело - Українська правда

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що двері Європейського Союзу відкриті для України і її майбутнє - у Європі.

"Це повідомлення я хотів би послати українському народові. Ми знаємо: Україна - європейська країна", - заявив президент Єврокомісії в четвер у Брюсселі на прес-конференції по закінченні переговорів з прем'єр-міністром України Юрієм Єхануровим.

За його словами, у ЄС бажають, щоб Україна була все ближче і ближче до європейських інститутів і цінностей. "Наші двері відкриті. Майбутнє України - у Європі", - заявив президент Єврокомісії.

Разом з тим, Баррозу відзначив необхідність конкретного наповнення руху України до ЄС, серед яких він назвав здобуття статусу країни з ринковою економікою, забезпечення особистих свобод у країні.

"Давайте зробимо це. Це - напрямок, по якому працює ЄС. Не треба говорити. Набагато важливіше справи, ніж слова", - відзначив він.

Разом з тим президент Єврокомісії вважає, що євроінтеграція має бути прагненням не тільки уряду, але і всього українського суспільства, яке повинне продемонструвати європейські цінності.

Баррозу висловив надію, що майбутній самміт Україна-ЄС 1 грудня буде успішним як для України, так і для Євросоюзу.

Відповідаючи на питання журналістів про можливості надання Україні статусу країни з ринковою економікою і хід переговорів щодо спрощення візового режиму, президент Єврокомісії відзначив, що з цих питань є певний прогрес.

"Я вірю, що Україна зробить усе, щоб одержати статус країни з ринковою економікою", - сказав він, висловивши думку, що якщо "цей прогрес буде продовжуватися", то в даній роботі буде позитивний результат.

"До часу проведення самміту ми одержимо конкретні результати", - сказав також Баррозу, характеризуючи перспективи полегшення візового режиму для українців.

Водночас Єхануров заявив, що Україна має намір почати реальні кроки, спрямовані на те, щоб Європейський Союз визнав її країною з ринковою економікою на самміті Україна-ЄС у грудні цього року в Києві.

Прем'єр відзначив, що на двосторонній зустрічі вони обговорили підготовку до самміту.

"Ми хочемо підготувати все для того, щоб Україна була визнана країною з ринковою економікою", - заявив Єхануров.

Він також відзначив, що Україна закінчила двосторонні переговори і внесла в парламент 14 проектів змін до українського законодавства, "щоб Україна змогла вже цього року вступити до СОТ".

"Ми маємо надію, що після цього почнуться переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Європейським Союзом і Україною", - відзначив український прем'єр.

Він підкреслив, що ці задачі стоять перед його урядом і сформульовані президентом Віктором Ющенком.

"Ми чітко розуміємо, що на парламентських виборах наша сила повинна підійти з виконаною програмою нашого президента", - сказав Єхануров, підкресливши: "Дуже важливо, щоб прості люди відчули, що курс на європейську інтеграцію має конкретне наповнення".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект