НОВИНИ

06.10.2005 | Без України в ЄС не буде стабільності?
Джерело - Українська правда

Євросоюз не має відмовлятися від подальшого розширення, адже перспектива членства країн Східної Європи є найважливішим способом розбудови стабільності на околицях ЄС.

Про це пише у четвер британська газета Financial Times, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Автор статті зокрема критикує "політику сусідства", яку Брюссель вигадав і хоче впроваджувати щодо держав, які зараз межують з організацією.

"Візьміть до прикладу Україну. Помаранчева революція була тріумфом демократії і свідченням впливу розширеного Євросоюзу. Саме завдяки новим членам, особливо Польщі та Литві, президент Кучма був змушений анулювати сфальсифіковані результати виборів", - йдеться у статті.

За словами автора статті, Британія, Франція та Німеччина "не хотіли дратувати президента Путіна, ставлячи під сумнів результати, яких хотіла Росія".

"Перемога Ющенка є великим плюсом закордонної політики ЄС і потужності вулиці", - вважає автор.

Однак, на його думку, Ющенко "вже втрапив у серйозні проблеми".

"Його перший уряд провалився, економіка сповільнилася... Популярність партії Ющенка впала і перемоги на наступних парламентських виборах може домогтися проросійська партія", - йдеться у статті.

Financial Times завершує статтю твердженням, що проголошення можливості членства навіть у далекій перспективі демократичній Україні та Білорусі дуже підтримало б демократію в обидвох країнах.

"Це також є сигналом Москві, що Євросоюз життєво зацікавлений у тому, що там відбувається. Це не змагання у стилі холодної війни. Йдеться про гарантування миру і стабільності у регіоні", - пише FT.

Як зазначає видання, "було би трагедією, якби лідери ЄС втратили бачення ширшої перспективи, надто переймаючись перетравленням нещодавньої хвилі розширення".

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект