НОВИНИ

06.10.2005 | Складено список учасників різанини в Сребрениці
Джерело - Korespondent.net

Комісія, що розслідує обставини вбивства восьми тисяч мусульман у селищі Сребрениця 1995 року, склала повний список сербських солдатів, котрі були тоді на місці подій.

 

Спеціальна робоча група, створена за розпорядженням влади Республіки Сербської, що входить до складу Боснії та Герцеговини, працювала над укладенням списку з 2003 року. У списку, який поки що не розголошують, є близько 20 тисяч прізвищ, і йдеться не лише про тих, хто безпосередньо був у районі Сребрениці, але й про тих, хто міг віддавати накази.

Документ буде передано до державної прокуратури на розгляд і, можливого, порушення кримінальних справ.

Понад 7 тисяч боснійців – переважно чоловіків – було вбито після того, як сербські війська ввійшли на територію анклаву, що перебував під управлінням ООН.

Не всі, хто опинився в списку, брали безпосередню участь у масових убивствах. Припускають, що багато хто з тих, чиї прізвища опинилися в списку, як і раніше, перебувають на службі в сербській армії, міністерстві оборони, або ж працюють у правоохоронних органах.

Укладений документ допоможе звинуваченню краще уявити, як саме було скоєно злочини.

Проти одного з вищих командирів сербської армії того періоду, Ратко Младича, а також колишнього югославського політика Радована Караджича висунуто звинувачення в геноциді у зв’язку з подіями в Сребрениці.

Але вони все ще ховаються від правосуддя; за деякими даним, найбільш імовірне місце їх перебування – Боснія або сусідня Боснія та Герцеговина.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект